Paulina Krupa otrzymała Stypendium Fundacji Dziedzictwa Kulturowego

Studentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - Paulina Krupa - otrzymała Stypendium Fundacji Dziedzictwa Kulturowego. Nagroda została wręczona przez Zarząd Fundacji tj. dr Michała Laszczkowskiego oraz Pawła Wilskiego podczas uroczystej III Gali Fundacji Dziedzictwa Kulturowego, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Fundacja Dziedzictwa Kulturowego zajmuje się ochroną, promocją oraz upowszechnianiem wiedzy na temat polskiego dziedzictwa narodowego jako elementu dziedzictwa europejskiego.

Stypendium związane jest z realizacją pracy dyplomowej w Pracowni Konserwacji i Restauracji Rzeźby Kamiennej, Stiuku i Ceramiki pod kierunkiem prof. Ireneusza Płuski. Pracę dyplomową stanowi wielkoformatowy, gipsowy, patynowany fryz  „Wjazd Chrystusa do Jerozolimy” autorstwa krakowskiego i lwowskiego rzeźbiarza Alojzego Bunscha wykonany w 1904 r., a będący modelem fryzu marmurowego z Kaplicy Jezusa Miłosiernego Katedry Łacińskiej we Lwowie. Przyszłą ekspozycję fryzu zaplanowano w Bazylice OO. Franciszkanów w Krakowie.

Paulina Krupa_stypendium_fundacji

pikto krupa

Wpisany przez Monika Żarnowska 08.06.2017r. Ostatnia zmiana 11.06.2017r.