Krakowskie Spotkania Artystyczne na ASP

W ramach Krakowskich Spotkań Artystycznych na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie odbędzie się kilka wystaw. Organizatorem wydarzenia jest Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski. Patronat honorowy nad projektem sprawuje JM Rektor krakowskiej ASP, prof. Stanisław Tabisz. Tegoroczne święto sztuki odbędzie się pod hasłem "KONFIGURACJE. Malarstwo Rzeźba Rysunek".

Jedną z głównych wystaw odbywających się w ramach Krakowskich Spotkań Artystycznych będą "Antropomorfie" przygotowane przez Galerię Promocyjną ASP w Krakowie (pl. Matejki 13). Swoje rzeźby zaprezentują: Iwona Demko, Stefan Dousa, Marian Gołogórski, Ewa Janus, Maria Niewiadomska, Jerzy Nowakowski, Krystyna Orzech, Bogusz Salwiński, Mariola Wawrzusiak, Andrzej Zwolak zaś rysunek pokażą: Grzegorz Bienias, Dobiesław Gała, Agnieszka Łakoma, Leonard Pędziałek, Ewa Rosiek-Buszko, Grzegorz Sztwiertnia, Joanna Warchoł, Maja Woźniak. Ekspozycja będzie dostępna od 29 czerwca 2017 r. do 31 lipca 2017 r.

W Galerii ASP w Krakowie (ul. Basztowa 18) od 29 czerwca do 31 lipca 2017 r. odbywać się będzie wystawa Adama Wsiołkowskiego, „Forum Cracoviense”.

Galeria Malarstwa ASP w Krakowie (pl. Matejki 13) od 29 czerwca do 31 lipca 2017 r. będzie prezentować wystawę Grzegorza Bieniasa "Sekwencje epizodów".

W Galeria R Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie (pl. Matejki 13) od 29 czerwca do 31 lipca 2017 r. zostanie pokazana wystawa Andrzeja Bednarczyka, „Pułapka nieskończoności”.

Jako współorganizator Krakowskich Spotkań Artystycznych serdecznie zapraszamy na wspólny dla Galerii Promocyjnej, Galerii ASP, Galerii Malarstwa oraz Galerii R wernisaż, który odbędzie się w czwartek, 29 czerwca 2017 r., o godz. 17.00

Dodatkowo w Galerii Jednej Książki mieszczącej się w Bibliotece Głównej ASP w Krakowie (ul. Smoleńsk 9) od 19 maja do 20 lipca 2017 r. trwa wystawa Katarzyny Makieły-Organisty, „Imago naturae. Księgi organiczne”. Wystawa towarzyszy Krakowskim Spotkaniom Artystycznym. Jej wernisaż odbył się: 19 maja 2017 r.

Plakat KSA

Na projekt składają się organizowane przez związek wystawy główne (także w Pałacu Sztuki, Galerii ZPAP OK Pryzmat, Galerii Promocyjnej ASP, na Plantach, w Rynku Podgórskim i alei Róż) oraz kilkadziesiąt prezentacji zaproponowanych przez muzea, instytucje i galerie prywatne. Wystawy główne rozpoczną się na przełomie czerwca i lipca, ale wiele wydarzeń towarzyszących trwa już od maja.

pikto KSA

Wpisany przez Monika Żarnowska 23.06.2017r. Ostatnia zmiana 30.06.2017r.