Wystawa prac Grzegorza Bieniasa w Galerii Malarstwa ASP w Krakowie

Galeria Malarstwa ASP w Krakowie (pl. Matejki 13) zaprasza na wystawę malarstwa i rysunku dr hab. Grzegorza Bieniasa, prof. ASP "Sekwencja epizodów". Wystawa towarzyszy Krakowskim Spotkaniom Artystycznym, których współorganizatorem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

ASP w_Krakowie_Bienias_1

ASP w_Krakowie_Bienias_2

Grzegorz Bienias takimi słowami opowiada o swojej wystawie: "Obsesyjnie i trochę bezradnie staram się w jednej przestrzeni i w jednym czasie wywołać mnogość zdarzeń, kronikę różnych, nakładających się na siebie warstw pamięci, mieszam wspomnienia z wyobrażeniami, tak jakbym nie zważając na co chwilę psującą się kamerkę kręcił amatorski film. Wymyślam różne sprzęty, machiny, wehikuły czasu, które są w moich obrazach rekwizytami - znakami mającymi usprawiedliwić obecność figur ludzkich, nadać sens ich samotności w posępnej izolacji, zniweczyć ich trwanie w zastygłej pustce".

Grzegorz Bienias - ur. 1958 r. we Włocławku. W latach 1978-83 studiuje na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1983 roku uzyskuje dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Juliusza Joniaka. Obecnie prowadzi pracownię rysunku na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie.

Kuratorzy: Joanna Zemanek i Grzegorz Sztwiertnia.

Wystawa będzie czynna do 31 lipca 2017 r. od wtorku do piątku w godz. 12.00-16.00 oraz w soboty i niedziele od 10.00-18.00

ASP w_Krakowie_Bienias_3

ASP w_Krakowie_Bienias_4

pikto Bienias

Wpisany przez Monika Żarnowska 18.07.2017r. Ostatnia zmiana 18.07.2017r.