Spotkajmy się w Małopolską Noc Naukowców

W piątek, 29 września 2017 r. na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie odbędzie się kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców.

 

Noc naukowcow_2017


Program Małopolskiej Nocy Naukowców 2017


Warsztaty malarskie dla dzieci – klasyczne i współczesne techniki malarskie*
Lokalizacja: Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie, ul. Smoleńsk 9, sala 315
Godziny: 1 godzina, 3 tury: 18.00–19.00 19.15–20.15 20.30–21.30
Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z profesjonalnym warsztatem artysty malarza, wiedzą na temat barwy (prezentacja koła barw) jak również nauczą się mieszać farby, aby uzyskać pożądany kolor. Zetkną się m.in. z pojęciami: mieszanie subtraktywne, barwy podstawowe, barwy pochodne, blejtram, sztaluga.

Pleć pleciugo, byle długo – warsztaty dla dzieci*
Prowadzący: Klaudia Kowalczyk
Lokalizacja: Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowieul. Smoleńsk 9, sala 011
Godziny: 1 godz., 2 tury – 18.00–19.00, 20.00–21.00
Uczestnicy dowiedzą się, jak możemy zmieniać swoje otoczenie, wykorzystując do tego jedne z najstarszych materiałów znanych człowiekowi – wiklinę i słomę. Spróbują też samodzielnie zaprojektować przedmioty, które z powodzeniem mogą być używane również dziś.

Luksografia. Tradycyjna technika zapisu obrazu
Prowadzący: dr Piotr Witosławski, mgr Marcin Limanowski
Lokalizacja: Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie, ul. Smoleńsk 9, studio fotograficzne
Godziny: 18.00–22.00
Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować w ciemni fotograficznej, tworząc własne kompozycje fotograficzne. Praca będzie odbywać się na tradycyjnym materiale fotograficznym, którego efektem końcowym będzie wykonanie własnoręcznie fotografii na podłożu papierowym.

Od pomysłu do projektu, czyli jak powstaje produkt?
Prowadzący: dr Grzegorz Matusik, mgr Jakub Gołębiewski
Lokalizacja: Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie, ul. Smoleńsk 9, laboratorium komputerowe
Godziny: 18.00–20.00, 20.00–22.00
Warsztaty pokażą wycinek pracy projektanta wzornictwa przemysłowego, narzędzia i techniki wspomagające projektowanie oraz prototypowanie. Planowana jest prezentacja modelowania komputerowego obiektu, omawianego podczas prezentacji Szybkie prototypowanie – frezarka cyfrowa i drukarka 3D

Sensorium – wystawa interaktywna
Lokalizacja: Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie, ul. Smoleńsk 9, sala 108
Godziny: 18.00–22.00
Wystawa interaktywna bazująca na mappingu.

Szybkie prototypowanie – frezarka cyfrowa i drukarka 3D
Prowadzący: dr Maciej Syrżystie
Lokalizacja: Warsztaty naukowo-badawcze WFP, Wydział Form Przemysłowych ASP w Krakowie, ul. Smoleńsk 9
Godziny: 18.00–22.00
W trakcie prezentacji uczestnicy będą mogli zapoznać się z obsługą frezarki cyfrowej umożliwiającej szybkie prototypowanie w trzech wymiarach. Zetkną się też z najnowszą technologią druku trójwymiarowego, realizowanego w czasie rzeczywistym. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z procesem prototypowania w materiale zastępczym obiektu omawianego podczas prezentacji Od pomysłu do projektu.


*Uwaga! Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rejestracji!

Rejestracja na warsztaty malarskie "Klasyczne i współczesne techniki malarskie" i "Pleć pleciugo, byle długo" odbywa się drogą elektroniczną od 20.09.2017 od godz. 9.00 pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Rejestrujący proszeni są o podanie w treści wiadomości imienia, nazwiska, wieku uczestnika i nazwy warsztatu, na który zgłaszają rezerwację.

Decyduje kolejność zgłoszeń.


pikto noc_naukowcowWpisany przez Monika Żarnowska 11.09.2017r. Ostatnia zmiana 12.09.2017r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć