Wystawa "Issues of reality" jako podsumowanie międzynarodowego projektu fotograficznego

W Galerii Promocyjnej zakończyła się wystawa "Issues of reality" będąca podsumowanie międzynarodowego projektu fotograficznego, w którym uczestniczyły dwie uczelnie: Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Vysoka Skola Vytvarnych Umeni v Bratislave. Uroczysty finisaż odbył się 6 października 2017 r. Podsumowania wystawy dokonali Prorektor ds. Studenckich a zarazem Kurator Galerii Promocyjnej dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, dr Tomas Agat Błoński prowadzący Pracownię Fotografii II na krakowskiej ASP, dr hab. Tomasz Daniec, prof. ASP - Dziekan Wydziału Grafiki oraz przedstawicielka VSVU z Bratysławy doc. mgr art. Silvia Saparova, ArtD.

ASP w_Krakowie_01

ASP w_Krakowie_02

ASP w_Krakowie_03

ASP w_Krakowie_04

Michal Hustaty tak pisze o projekcie: "...Issues of reality - Problem rzeczywistości, to tytuł projektu pomiędzy Pracownią o fotografii Silvii Saparovej (VSVU, Bratislava) i Pracownią Fotograffi II Tomasa Agat Błońskiego (ASP, Kraków), którego celem jest refleksja nad postinternetową sytuacją młodej generacji, nazywanej również generacją X lub Y. Sytuacja ta polega na tym, że internet jest obecnie największym środkiem rozpowszechniania obrazu. Podobnie jak postmoderna zareagowała krytycznie na modernę, dzisiaj również potrzebny jest krytyczny i analityczny stosunek do współczesnych procesów wokół nas. Celem jest stworzenie przestrzeni dla publicznej dyskusji na temat obecnego stanu tego problemu, wykraczającego poza klasyczne ramy sztuki wolnej poprzez końcową wystawę i prezentację prac studentów, które są kontynuacją dwuletniej współpracy obu szkół wyższych na temat: "Issues of reality" z podtematami: The presence, here and now / Who are ww? / Image after internet..."

W wystawie udział wzięli: Leontina Berkova, Karolina Biskup, Weronika Cyganik, Ivana Durkacova, Aleksandra Dyja, Alzbeta Frajkova, Ema Lancariova, Jan Mytny ml., Wojciech Osielczak, Monika Raźny, Anna Skoczeń, Ester Sabikova, Hoa Nguyen Thi, Justyna Wiśniowska, Adam Żądło, Dasa Vaskova.

ASP w_Krakowie_06

ASP w_Krakowie_07

ASP w_Krakowie_08

ASP w_Krakowie_09

pikto issue_finisaz

Wpisany przez Monika Żarnowska 09.10.2017r. Ostatnia zmiana 09.10.2017r.