Porozmawiajmy o sztuce i nauce

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na panel dyskusyjny "SZTUKANAUKA", który odbędzie się w czwartek, 12 października 2017 r., o godz. 18.00 w Galerii Akademii Sztuk Pięknych przy ul. Basztowej 18. Panel poprowadzą Alicja i Grzegorz Bilińscy.

Panel dyskusyjny będzie składał się z dwóch części.

Pierwsza godzina to wprowadzenie do tematu spotkania:

• Senster i co ja tu robie? - dr hab. Anna Siwik, prof AGH, Prorektor Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie
  • Medialica, czyli problem jak mówić o sztuce nowej - prof. Michał Ostrowicki, współtwórca Medialici
  • Rejestrowania wcześniej rozmowa z Stelark'iem

Druga godzina to panel, w którym wezmą udział:

• prof. Joanna Hoffman - artystka, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
  • prof. Paweł Węgrzyn - fizyk i informatyk, Uniwersytet Jagielloński
  • prof. Łukasz Stawarz - astrofizyk, Uniwersytet Jagielloński
  • dr Tomasz Majkowski - antropolog języka, badacz zagadnień związanych z grami, Uniwersytet Jagielloński

Wydarzenie towarzyszy jubileuszowi dziesięciolecia utworzenia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie kierunku Intermedia oraz pięciolecia od powołania najmłodszego w historii krakowskiej ASP Wydziału Intermediów. Dodatkowo rok 2017 stał się bardzo ważnym momentem przeprowadzki Wydziału na Wzgórze Krzemowe, czyli krakowskie Krzemionki, do jednego z dwu budynków krakowskiego ośrodka TVP. Szczegółowy program jubileuszu dostępny jest na www.

W ramach jubileuszu, w czwartek, 5 października 2017 r. w Galerii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie odbył się panel otwarcia zaś w sobotę, 7 października 2017 r. panel dyskusyjny zatytułowany "Wzgórze Krzemowe. Sztuka mediów", w którym udział wzięli: Sidey Myoo, Natalia Balska, Łukasz Furman, Piotr Madej, Patrycja Maksylewicz oraz Edyta Mąsior. Nagranie z panelu dyskusyjnego można zobaczyć na www.

ASP_w_Krakowie_1ASP_w_Krakowie_2ASP_w_Krakowie_3ASP_w_Krakowie_4ASP_w_Krakowie_5ASP_w_Krakowie_6ASP_w_Krakowie_7ASP_w_Krakowie_8ASP_w_Krakowie_9
pikto panel_2

Wpisany przez Monika Żarnowska 10.10.2017r. Ostatnia zmiana 12.10.2017r.