Weronika Cyganik nagrodzona na Międzynarodowym Biennale Architektury Kraków 2017

Weronika Cyganik - studentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym "Podwórze - pole wyobraźni" odbywającego się podczas Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2017.

 

Cykl fotografii Weroniki Cyganik nosi tytuł "Duszno". Artystka tak tłumaczy idee swoich zdjęć: "Idąc miastem, poruszam się w wytyczanym przez budynki układzie ulic. Przekraczając bramy, wnikam w miejsca o innej strukturze, poddane dużo swobodniejszym zasadom formowania. W cyklu fotografii opowiadam o autonomicznej przestrzeni miasta, która rozwija się za murem fasad, umiejscawiając siebie - obserwatora, gdzieś na styku wnętrza i zewnętrza." 

 

Jury konkursu tak uzasadnia przyznanie nagrody: "Autorka zaprasza nas na wycieczkę po podwórkach, a tak naprawdę na krawędź, do przestrzeni, która pobudza naszą wyobraźnię w poszukiwaniu interpretacji. Jest to abstrakcyjna wypowiedź, powstała z prawdziwych, autentycznych sytuacji. To prawdziwy esej fotograficzny, bardzo kompletny złożony z 6 fotografii, spójnych estetycznie, a przede wszystkim o spójnym i logicznym scenariuszu."

 

Cyganik ASP_w_Krakowie_1

 

Cyganik ASP_w_Krakowie_2

 

Cyganik ASP_w_Krakowie_3

 

Cyganik ASP_w_Krakowie_4

 

Cyganik ASP_w_Krakowie_5

 

Cyganik ASP_w_Krakowie_6

 

Cyganik ASP_w_Krakowie_7

 

Cyganik ASP_w_Krakowie_8

pikto cyganik_asp_w_krakowie

 Wpisany przez Monika Żarnowska 06.11.2017r. Ostatnia zmiana 06.11.2017r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć