"Poszukiwania" na Dzień Otwartych Drzwi w Muzeum krakowskiej ASP

Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zaprasza na wystawę "Poszukiwania. Malarstwo studentów ASP z lat 70. XX wieku", na której będzie można zobaczyć prace ze zbiorów Muzeum ASP należące do Zbigniewa Bałuta, Teresy Gołdy-Sawickiej, Władysława Szabelskiego oraz Witolda Komorowskiego.

Prezentowane obrazy, prace autorów wyróżnionych na etapie poszukiwań własnej drogi twórczej, powstały w latach 70. XX w. w pracowniach kierowanych przez tak znakomitych artystów-profesorów jak: Adam Marczyński, Jerzy Nowosielski, Czesław Rzepiński i Jonasz Stern. Wystawa przywołuje i dokumentuje nie tylko nazwiska i prace konkretnych osób, ich zainteresowania w danym czasie ale i etos ASP, wyższej uczelni plastycznej, który współtworzyły.

Wystawa rozpocznie się w niedzielę 19 listopada 2017 w Dniu Otwartych Drzwi Krakowskich Muzeów 2017 i będzie dostępna w Muzeum ASP, w budynku głównym przy pl. Matejki 13, na I p., w godz. 10.00-16.00.

Wystawa będzie czynna do 30 stycznia 2018 r. w godzinach pracy Muzeum ASP

Więcej na

Plakat poszukiwania

pikto poszukiwania

Wpisany przez Monika Żarnowska 15.11.2017r. Ostatnia zmiana 17.11.2017r.