"Poszukiwania" na Dzień Otwartych Drzwi w Muzeum krakowskiej ASP

Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie zaprasza na wystawę "Poszukiwania. Malarstwo studentów ASP z lat 70. XX wieku", na której będzie można zobaczyć prace ze zbiorów Muzeum ASP należące do Zbigniewa Bałuta, Teresy Gołdy-Sawickiej, Władysława Szabelskiego oraz Witolda Komorowskiego.


Prezentowane obrazy, prace autorów wyróżnionych na etapie poszukiwań własnej drogi twórczej, powstały w latach 70. XX w. w pracowniach kierowanych przez tak znakomitych artystów-profesorów jak: Adam Marczyński, Jerzy Nowosielski, Czesław Rzepiński i Jonasz Stern. Wystawa przywołuje i dokumentuje nie tylko nazwiska i prace konkretnych osób, ich zainteresowania w danym czasie ale i etos ASP, wyższej uczelni plastycznej, który współtworzyły.

 

Wystawa rozpocznie się w niedzielę 19 listopada 2017 w Dniu Otwartych Drzwi Krakowskich Muzeów 2017 i będzie dostępna w Muzeum ASP, w budynku głównym przy pl. Matejki 13, na I p., w godz. 10.00-16.00.

 

Wystawa będzie czynna do 30 stycznia 2018 r. w godzinach pracy Muzeum ASP

 

Więcej na 

fb

 

Plakat poszukiwania

 

pikto poszukiwaniaWpisany przez Monika Żarnowska 10.11.2017r. Ostatnia zmiana 20.11.2017r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć