Prof. Andrzej Bednarczyk i Michał Sroka otrzymali nagrodę Ars Quaerendi

Prof. Andrzej Bednarczyk i jego doktorant Michał Sroka  z Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie otrzymali Nagrodę Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się w Małopolskim Ogrodzie Sztuk. Mistrz i jego uczeń odebrali nagrodę z rąk przewodniczącego jury prof. Franciszka Ziejki, dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Krzysztofa Markiela oraz przewodniczącego Komisji Kultury Sejmiku Małopolskiego Jerzego Fedorowicza.


Bednarczyk Sroka_ASP_w_Krakowie_1


Bednarczyk Sroka_ASP_w_Krakowie_2

 

Prof. Andrzej Bednarczyk i Michał Sroka przygotowali projekt "Druk 3D jako medium artystyczne", dzięki któremu jeszcze bardziej wykorzystany zostanie potencjał drukarek przestrzennych, których coraz częściej używa się nie tylko w sztuce, ale też w przemyśle, technologiach IT czy medycynie. Dzięki nim łatwiej żyje się chociażby osobom niepełnosprawnym, a zwłaszcza osobom niewidomym. Teraz, twórcy z krakowskiej ASP będą mogli jeszcze lepiej zbadać nowe możliwości druku 3D w kontekście sztuki, ale też wykorzystania ich dla innych działań w niedalekiej przyszłości.

 

Bednarczyk Sroka_ASP_w_Krakowie_4

 

Bednarczyk Sroka_ASP_w_Krakowie_3

 

Nagroda Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi jest przyznawana od dziesięciu lat. Jak co roku trafia do wybitnych przedstawicieli świata kultury oraz studentów i uczniów, którzy podążają ich śladem. Najpierw, małopolskie organizacje pozarządowe, instytucje kultury czy uczelnie wyższe zgłaszają kandydatury mistrzów – doświadczonych twórców kultury. Następnie, każdy z nominowanych typuje swojego ucznia, z którym wspólnie przygotowuje konkursowy projekt oceniany później przez jury. W ten sposób oferta kulturalna Małopolski jest z roku na rok coraz bogatsza.

 Wpisany przez Monika Żarnowska 09.11.2017r. Ostatnia zmiana 09.11.2017r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć