Prof. Andrzej Bednarczyk i Michał Sroka otrzymali nagrodę Ars Quaerendi

Prof. Andrzej Bednarczyk i jego doktorant Michał Sroka  z Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie otrzymali Nagrodę Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się w Małopolskim Ogrodzie Sztuk. Mistrz i jego uczeń odebrali nagrodę z rąk przewodniczącego jury prof. Franciszka Ziejki, dyrektora Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Krzysztofa Markiela oraz przewodniczącego Komisji Kultury Sejmiku Małopolskiego Jerzego Fedorowicza.

Bednarczyk Sroka_ASP_w_Krakowie_1

Bednarczyk Sroka_ASP_w_Krakowie_2

Prof. Andrzej Bednarczyk i Michał Sroka przygotowali projekt "Druk 3D jako medium artystyczne", dzięki któremu jeszcze bardziej wykorzystany zostanie potencjał drukarek przestrzennych, których coraz częściej używa się nie tylko w sztuce, ale też w przemyśle, technologiach IT czy medycynie. Dzięki nim łatwiej żyje się chociażby osobom niepełnosprawnym, a zwłaszcza osobom niewidomym. Teraz, twórcy z krakowskiej ASP będą mogli jeszcze lepiej zbadać nowe możliwości druku 3D w kontekście sztuki, ale też wykorzystania ich dla innych działań w niedalekiej przyszłości.

Bednarczyk Sroka_ASP_w_Krakowie_4

Bednarczyk Sroka_ASP_w_Krakowie_3

Nagroda Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi jest przyznawana od dziesięciu lat. Jak co roku trafia do wybitnych przedstawicieli świata kultury oraz studentów i uczniów, którzy podążają ich śladem. Najpierw, małopolskie organizacje pozarządowe, instytucje kultury czy uczelnie wyższe zgłaszają kandydatury mistrzów – doświadczonych twórców kultury. Następnie, każdy z nominowanych typuje swojego ucznia, z którym wspólnie przygotowuje konkursowy projekt oceniany później przez jury. W ten sposób oferta kulturalna Małopolski jest z roku na rok coraz bogatsza.

Wpisany przez Monika Żarnowska 09.11.2017r. Ostatnia zmiana 09.11.2017r.