W Parku Bednarskiego pokażemy świat bajki technologicznej

Zamglona panorama Krakowa, pogrążone w półmroku drzewa, szelest liści wywołany naszymi krokami i podmuchami chłodnego wiatru... Co zrobić aby listopadowy park wyglądał jednak nieco inaczej niż zazwyczaj? Odpowiedź na to pytanie znaleźli studenci Wydziału Intermediów i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie we współpracy z przedstawicielami start-upów.

Postanowili oni stworzyć niezwykłą przestrzeń EKO-TECHNO-ARTMOBIL, która przeniesie nas w świat bajki technologicznej. Bazując na ogromnym potencjale podgórskiego Parku Bednarskiego, artyści aranżują w sposób multimedialny część tego obszaru, wykorzystując najnowsze technologie. Inteligentna przestrzeń roztoczy przed nami tajemnicę, którą będziemy mogli odkrywać z każdym kolejnym krokiem. Światło, dźwięk, formuła teleobecności, poszerzona rzeczywistość - to niektóre z elementów, które przy pomocy interakcji z człowiekiem tworzyć będą magiczne sceny. Instalacja EKO-TECHNO-ARTMOBIL to splot form biologicznych z elektronicznymi, technologii ze sztuką, świata realnego z wirtualnym… W ramach tych działań organizowane będą również warsztaty z dziećmi i młodzieżą, które na celu mają uwrażliwienie młodych ludzi na sztukę i ukazanie jej nowego wymiaru tak, by mogli oni kultywować poczynania artystyczne będące od wieków nieodłącznym elementem wizerunku miasta Krakowa.

eko techno_artmobile

W dniach 17-19 listopada 2017 r., w godzinach 17.00-21.00 zapraszamy do świata bajki technologicznej w Parku Bednarskiego obok budynku TVP Kraków i nowej siedziby Wydziału Intermediów.

Swoje prace zaprezentują: Paulina Bielaszka i Anna Kosela, Dawid Błachut, Napoleon Bryl, Karina Gorzkowska i Maja Szerel, Maciej Gniady, Imposter, Ola Karczmarek, Hubert Kaszycki, Agnieszka Kowal i Krystian Motyl, Michał Lenda, Piotr Madej, Patrycja Maksylewicz i Mateusz Świderski, MariaNowa, Angelika Szkucik, Patrycja Włodarczyk, Elwira Wojtunik, Popesz Csaba Lang / Elektro Moon Vision

Warsztaty:

• środa, 8 listopad 2017 r., godz. 9.15

Warsztaty z dziećmi | Dźwięki Parku | Anna Szwajgier

• środa, 15 listopad 2017 r., godz. 9.10

Dwa warsztaty ze starszymi dziećmi (podzielone na dwie grupy) | Jak się robi grę komputerową?/Śpiewające rysunki | Jacek Złoczowski

• piątek, 17 listopad 2017 r., godz. 9.00

Radio Kraków

Więcej na

pikto eko_techno_artmobile

Wpisany przez Monika Żarnowska 15.11.2017r. Ostatnia zmiana 17.11.2017r.