Sylwia Bajek opowiadała o swojej wyprawie na Mount Everest

Niecodzienna statuetka trafiła w ręce JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Stanisława Tabisza. Otrzymał ją od Sylwii Bajek i Szczepana Brzeskiego - uczestników wyprawy na Mount Everest. Statuetka zawiera kamień, który zabrali będąc u podnóża szczytu na wysokości 8000 m n.p.m.


Przypomnijmy, że Sylwia Bajek jest studentką Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Wiosną br. podjęła nie lada wyzwanie i postanowiła zostać Najmłodszą Polką (rocznik '91), która stanęła na Mount Evereście. Pełna energii i zapału wyruszyła, by zmierzyć się z Górą Gór. Sponsorem wyprawy była ASP w Krakowie.


W 44. dniu wyprawy, przy temperaturze – 30 st. C, Sylwia dotarła na niebotyczną wysokość 8800 m n.p.m. skąd ukazał się jej słynny Stopień Hilarego, a za nim upragniony szczyt. Niestety zmuszona była przerwać wspinaczkę na Mount Everest. Do pełni szczęścia zabrakło 48 metrów i około 30 minut wspinaczki.

 

W piątkowy wieczór, 24 listopada 2017 r. na krakowskiej ASP, Sylwia Bajek wraz ze swoim partnerem i towarzyszem wyprawy Szczepanem Brzeskim opowiadała o przygotowaniach do wyprawy i jej przebiegu oraz powodach jej przerwania, a także planach na przyszłość.


Spotkanie poprzedziła krótka prelekcja JM Rektora prof. Stanisława Tabisza.


Rozmowę z Sylwią Bajek można przeczytać na www.

 

ASP w_Krakowie_Bajek_01

 

ASP w_Krakowie_Bajek_02

 

ASP w_Krakowie_Bajek_03

 

ASP w_Krakowie_Bajek_04

 

ASP w_Krakowie_Bajek_05

 

ASP w_Krakowie_Bajek_06

 

ASP w_Krakowie_Bajek_07

 

ASP w_Krakowie_Bajek_08

 

ASP w_Krakowie_Bajek_09

 

ASP w_Krakowie_Bajek_10

 

ASP w_Krakowie_Bajek_11

 

ASP w_Krakowie_Bajek_12

 

ASP w_Krakowie_Bajek_13

 

ASP w_Krakowie_Bajek_14

 

ASP w_Krakowie_Bajek_15

pikto bajek_spotWpisany przez Monika Żarnowska 28.11.2017r. Ostatnia zmiana 28.11.2017r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć