Wejdź w obieg sztuki i poszerz pole sztuki - Rusza 17. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii!

Właśnie rozpoczyna się 17. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Do udziału w tegorocznej odsłonie inicjatywy zapraszamy wszystkich studentów IV i V roku Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Będąc naturalną częścią polskiego rynku sztuki, konkurs APH daje młodym twórcom realną przestrzeń do zaistnienia w jego szerokim obiegu. Zachęcamy do wejścia w pole sztuki, które jest otwarte na głos młodego pokolenia, a co więcej – potrzebuje nieustannie świeżego artystycznego wyrazu.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać od 8 stycznia 2018 r. poprzez specjalny panel na stronie internetowej: www.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs W konkursie mogą brać udział prace z obszarów: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.

To, co wyróżnia konkurs APH spośród wielu innych konkursów artystycznych, to skupienie uwagi oraz zainteresowanie się działaniami młodych twórców, którzy jeszcze nie opuścili murów uczelni. Istotną korzyścią dla uczestników jest także ocena pozaakademicka, jakiej poddane są ich prace. Finaliści i laureaci konkursu APH wybierani są bowiem w kilkuetapowym głosowaniu jury, w którego skład wchodzą uznane autorytety na polskiej scenie sztuki współczesnej.

Przed uczestnikami 17. edycji konkursu APH stoi szansa miesięcznej podróży i rezydencji artystycznej w światowych centrach sztuki nowoczesnej - Nowym Jorku i Walencji. Ponadto, jeden z finalistów może otrzymać komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia. W tym roku pojawi się także nowe wyróżnienie przyznawane przez organizatora konkursu - Nagroda Fundacji Artystyczna Podróż Hestii, którą jest 6-miesięczne stypendium w wysokości 12 000 zł brutto na wykonanie projektu artystycznego o tematyce związanej z „podróżą”.

Informacje o konkursie www.artystycznapodrozhestii.pl

Facebook: Artystyczna Podróż Hestii

Instagram: @konkursaph

aph 1

Pikto aph_1

Wpisany przez Monika Żarnowska 08.01.2018r. Ostatnia zmiana 08.01.2018r.