Michał Borczuch z "Paszportem Polityki" w kategorii "Teatr"

Michał Borczuch - absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - otrzymał "Paszport Polityki". Za teatr oryginalny i poruszający. Pełen empatii, a jednocześnie uważnie i nie bez ironii analizujący tworzenie się i działanie naszego ego, mechanizmy pracy pamięci oraz rolę sztuki w życiu.

Michał Borczuch (ur. w 1979 r. w Krakowie) – reżyser, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie i Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST. Weteran nominacji do "Paszportu Polityki", w trójce pojawił się łącznie czterokrotnie, wcześniej w latach 2009, 2012 i 2013. Wyróżniany przez lata za spektakle oryginalne i osobiste, w których przygląda się swojemu pokoleniu, bierze pod lupę okres dzieciństwa, zgłębia temat niedojrzałości, bada moment kształtowania się tożsamości.

Nagrodzony za realizacje z ostatnich dwóch lat, m.in. rozbijające bank z nagrodami na kolejnych festiwalach „Wszystko o mojej matce” (Łaźnia Nowa w Krakowie), z pytaniami o życie, relacje, pamięć i rolę sztuki w tym wszystkim, „Zew Cthulhu” z Nowego Teatru w Warszawie, oparty na motywach prozy Lovecrafta, oraz „Moją walkę” z TR Warszawa – adaptację sześciotomowej powieści autobiograficznej Karla Ove Knausgårda, porywającą i hipnotyczną.

Źródło informacji www.

Borczuch

pikto borczuch

Wpisany przez Monika Żarnowska 10.01.2018r. Ostatnia zmiana 10.01.2018r.