Michał Borczuch z "Paszportem Polityki" w kategorii "Teatr"

Michał Borczuch - absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - otrzymał "Paszport Polityki". Za teatr oryginalny i poruszający. Pełen empatii, a jednocześnie uważnie i nie bez ironii analizujący tworzenie się i działanie naszego ego, mechanizmy pracy pamięci oraz rolę sztuki w życiu.

 

Michał Borczuch (ur. w 1979 r. w Krakowie) – reżyser, absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie i Wydziału Reżyserii krakowskiej PWST. Weteran nominacji do "Paszportu Polityki", w trójce pojawił się łącznie czterokrotnie, wcześniej w latach 2009, 2012 i 2013. Wyróżniany przez lata za spektakle oryginalne i osobiste, w których przygląda się swojemu pokoleniu, bierze pod lupę okres dzieciństwa, zgłębia temat niedojrzałości, bada moment kształtowania się tożsamości.

 

Nagrodzony za realizacje z ostatnich dwóch lat, m.in. rozbijające bank z nagrodami na kolejnych festiwalach „Wszystko o mojej matce” (Łaźnia Nowa w Krakowie), z pytaniami o życie, relacje, pamięć i rolę sztuki w tym wszystkim, „Zew Cthulhu” z Nowego Teatru w Warszawie, oparty na motywach prozy Lovecrafta, oraz „Moją walkę” z TR Warszawa – adaptację sześciotomowej powieści autobiograficznej Karla Ove Knausgårda, porywającą i hipnotyczną.

 

Źródło informacji www.

 

Borczuch

pikto borczuchWpisany przez Monika Żarnowska 10.01.2018r. Ostatnia zmiana 10.01.2018r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć