Na ASP pokażemy "Świat w obrazie"

Zapraszamy na panel wykładowy "Świat w obrazie - różne spojrzenia" i wernisaż wystawy szkicowników inspirowanych obrazem "Świat Krystyny" zrealizowanych przez 100 uczestników projektu "Świat w obrazie". Patronat honorowy nad projektem objął JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie prof. Stanisław Tabisz.  Autorem i koordynatorem projektu artystyczno-badawczego "Świat w obrazie" jest Izabela Biela – studentka III roku Środowiskowych Studiów Doktoranckich na krakowskiej ASP. Projekt współfinansowany jest ze środków Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Wydziału Malarstwa ASP, Samorządu Środowiskowych Studiów Doktoranckich oraz Zakładu Karnego w Krakowie-Nowej Hucie.

 

Panel wykładowy "Świat w obrazie - różne spojrzenia. W stulecie urodzin Andrew Wyeth'a (1917-2017)" odbędzie się w piątek , 19 stycznia 2018 r., w godz. 16.00-18.00 w Auli Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (pl. Matejki 13). Udział w nim wezmą: prof. Stanisław Tabisz, prof. Adam Brincken, dr Anna Król, dr Adam Rokowski, por. Anna Czajczyk oraz Adam Nehring.

 

Wernisaż wystawy szkicowników inspirowanych obrazem "Świat Krystyny" zrealizowanych przez 100 uczestników projektu "Świat w obrazie" w 100 rocznicę urodzin Andrew Wyeth'a (1917-2017) oraz rysunków, kolaży i filmów przygotowanych w związku z ww. projektem przez studentów I roku Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, w ramach przedmiotu Wiedza o działaniach i strukturach wizualnych odbędzie się w piątek, 19 stycznia 2018 r., o godz. 18.30 w Galerii Promocyjnej i w Galerii Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (poziom -1).

 

Swiat w_obrazie_plakat
Izabela Biela mówi: "Projekt zatytułowany „Świat w obrazie” ma swój początek w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, gdzie w 2012 roku, po raz pierwszy zobaczyłam obraz Świat Christiny Andrew Wyeth'a. W styczniu 2017 r. włączając się w obchody setnej rocznicy urodzin Andrew Wyeth'a zaprosiłam do współudziału w moim projekcie 100 osób: profesorów, doktorantów, studentów, absolwentów, będących na różnym etapie swojej drogi twórczej i osoby z innych środowisk. Uczestnicy projektu na 100 stronach specjalnie przygotowanych szkicowników odwoływali się do najsłynniejszego obrazu amerykańskiego artysty, dzieląc się swoim talentem, swoimi przemyśleniami, swoim światem – za co bardzo Wszystkim serdecznie dziękuję.
Do współpracy nad projektem zaprosiłam prof. Zbigniewa Bajka – mojego opiekuna oraz prof. Adama Brinckena, a wraz z nimi studentów i doktorantów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie wskazanych przez nich, którzy realizowali swoje szkicowniki. Wybrane grupy to: studenci i absolwenci Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych, studenci I roku Wydziału Malarstwa biorący udział w zajęciach z przedmiotu „Wiedza o działaniach i strukturach wizualnych”, studenci Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej, doktoranci II roku Środowiskowych Studiów Doktoranckich, studenci Studiów Podyplomowych, zaproszeni pedagodzy z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Ostrawskiego. Ponadto zaproszenie do udziału w projekcie „Świat w obrazie” przyjęli założyciele Czytelni Szkicowników – inicjatywy dr Adama Rokowskiego i Szymona Wiatra, a wraz z nimi jej uczestnicy. Częścią projektu „Świat w obrazie” był projekt edukacyjny „Słowo i obraz”, który realizowałam w Zakładzie Karnym Kraków Nowa Huta w Ruszczy pod Krakowem (od marca do lipca 2017 r.) wraz ze studentkami I roku Edukacji Artystycznej w Krakowie. Podczas kilkumiesięcznych warsztatów osadzone tam kobiety pracowały nad szkicownikami w oparciu o obraz Christina’s World Andrew Wyeth'a oraz wybrane wiersze amerykańskiej poetki Emily Dickinson".

 

Partnerzy projektu: Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria American Corner Radom, Pierwsza Pracownia Interdyscyplinarna, Czytelnia Szkicowników.

 

Więcej na

fb

 

pikto swiat_w_obrazieWpisany przez Monika Żarnowska 08.01.2018r. Ostatnia zmiana 22.01.2018r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć