Weź udział w wystawie i debacie na temat ilustracji fashion!

Pracownia Tkaniny i Ubioru Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie weźmie udział w debacie na temat ilustracji fashion, która odbędzie się w Galerii Krakowskiej w czwartek, 18 stycznia 2018 r., o godz. 18.30.

 

Światy sztuki i mody przenikają się nieustannie. Nie inaczej jest w przypadku międzynarodowej wystawy prac ilustratorów mody Across Europe With Best Fashion Illustration, która w 2018 roku gości w pięciu polskich miastach (Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Gdyni). Pierwszym przystankiem na trasie jest Galeria Krakowska, gdzie ekspozycja będzie prezentowana od 7 do 27 stycznia 2018 r. Na wystawę składa się ponad 60 prac 40 wybitnych ilustratorów mody z całego świata, m. in. z Mediolanu, Nowego Jorku, Berlina, Tokio, a także Gdańska. Prezentowani artyści na co dzień współpracują z czołowymi domami mody, takimi jak Balenciaga, Ellie Saab czy Oscar de la Renta. Warto zwrócić uwagę chociażby na popartowe prace Sydney van Dyke (Nowy Jork), mającej na koncie współpracę z DKNY, Diane von Furstenberg oraz redakcją „Vogue”, czy minimalistyczny styl Japonki Miyuki Ohashi, docenionej przez Christiana Diora i Lancôme. Wśród wyróżnionych prac znalazły się także ilustracje polskich artystek. Prace Joanny Gniady publikowane są m.in. na łamach „Elle Italia” i „The Guardian”. Katarzyna Smoczyńska na co dzień tworzy projekty ubrań dla czołowej polskiej marki Reserved. Anna Halarewicz współpracowała z redakcjami „Harper’s Bazaar” oraz „Elle”. Na wystawie będzie można zobaczyć prace tworzone różnorodnymi technikami plastycznymi, od akwareli po grafikę cyfrową. Różne są także estetyki ilustracji – od minimalistycznych szkiców postaci, po intensywne, bliskie abstrakcji konstrukcje. Łączy je wspólny cel – przedstawienie idei kreatywnej ilustratora, która z czasem trafi w ręce technologów odzieży, kupców mody i krawców, a docelowo – jako gotowy projekt do rąk konsumentów. Wystawa jest dedykowana nie tylko miłośnikom mody, ale również entuzjastom sztuki i designu. W tym roku partnerem wystawy jest firma LPP SA, właściciel popularnych marek: Reserved, Cropp, Mohito, House i Sinsay, z którą współpracuje. Firma stale rekrutuje utalentowanych projektantów i grafików. Patronat nad wystawą to kolejny z serii projektów, mających na celu edukację artystyczną i promowanie kariery w branży kreatywnej. LPP od lat współpracuje z uczelniami oraz młodymi twórcami, dzieląc się praktyczną wiedzą i oferując atrakcyjne ścieżki rozwoju zawodowego. W tym gronie jest także Pracownia Tkaniny i Ubioru Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Organizatorem wystawy jest wydawnictwo Historia i Sztuka. Patronat medialny objęła redakcja Fashion Post.

 

fashion illustration_plakat

 

W firmach modowych projektanci i graficy pracują nad kilkudziesięcioma konceptami miesięcznie. Jak wyglądają kulisy ich pracy? Skąd czerpią pomysły, kim się inspirują? Czy to prawda, że służbowe wyjazdy na targi mody i festiwale muzyczne na całym świecie są codziennością? Jakie jest miejsce projektanta i grafika w firmowym ekosystemie mody? Na te i inne pytania odpowiedzą goście debaty LPP x Fashion Think Tank – projektantka odzieży Dominika Jarema (House), graficzka Kasia Smoczyńska (Reserved) oraz dziennikarz i bloger Tobiasz Kujawa (Fashion Post, Freestyle Voguing). Debatę poprowadzi Maryna Tomaszewska, redaktor naczelna Fashion Post. Wstęp wolny.

 

fashion think_tank_plakat

pikto Ilustracja_fashionWpisany przez Monika Żarnowska 06.01.2018r. Ostatnia zmiana 22.01.2018r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć