Dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Galerii "Akademia w Bronowicach"

Studenci oraz doktoranci Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki współorganizowali warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży zatytułowane „MAGIA WITRAŻU” cz. I – inspirowane twórczością Stanisława Wyspiańskiego. Wydarzenie prowadziły Aleksandra Jagiełka, Joanna Głaz, Magdalena Skóra oraz Paulina Krupa.

 

Dzieci, zarówno te najmłodsze jak i nieco starsze, wykonywały prace z wykorzystaniem farb do szkła, bazując na własnych projektach i przygotowanych przez prowadzących motywach zaczerpniętych z dzieł Stanisława Wyspiańskiego. Wielu z uczestników wykazywało ogromną kreatywność, zdolności twórcze i niezwykłe wyczucie koloru. Być może rosną nasi przyszli studenci...

 

Miejscem warsztatowego spotkania była Galeria ASP „Akademia w Bronowicach”, której kuratorem oraz opiekunem artystycznym jest dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP. Obyły to już kolejne warsztaty w tej Galerii. Obywają się one raz w miesiącu – w tym roku również podczas wakacji. Współorganizatorami warsztatów są: Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Galeria Bronowice we współpracy z Open Media Public Relations reprezentowanymi przez Aleksandrę Burak i Agnieszkę Dźwigoń. Dodatkowo koordynacją poszczególnych warsztatów zajmuje się doktorantka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Paulina Krupa.

 

W tym roku zostały one poszerzone o nowe interesujące zagadnienia. W związku z obchodami 200-lecia ASP, poprzez zapoznanie młodych z twórczością Stanisława Wyspiańskiego, prowadzący przenieśli uczestników warsztatów w barwny świat. Jednocześnie, poprzez inspiracje twórczością tego wybitnego artysty i dawnego profesora ASP, podkreślali, iż rok 2018 jest wyjątkowy. Magicznej atmosfery warsztatów dopełniały witraże wykonane przez studentów Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki w ramach zajęć w Pracowni Witrażu i Szkła (Pracownia Wolnego Wyboru) prowadzonej przez dr Martę Kamińską.

 

Z pewnością budujący jest fakt, iż wśród dzieci i młodzieży istnieje i rozwija się twórcze myślenie oraz chęć do pracy, a wykonanie dzieł, które dodatkowo można zabrać do domu, zachować na pamiątkę, czy też podarować najbliższym, wywołuje zadowolenie i uśmiech na twarzy młodych twórców.

 

ASP_w_Krakowie_01ASP_w_Krakowie_02ASP_w_Krakowie_03ASP_w_Krakowie_04ASP_w_Krakowie_05ASP_w_Krakowie_06ASP_w_Krakowie_07ASP_w_Krakowie_08ASP_w_Krakowie_09ASP_w_Krakowie_10ASP_w_Krakowie_11ASP_w_Krakowie_12ASP_w_Krakowie_13ASP_w_Krakowie_14ASP_w_Krakowie_15ASP_w_Krakowie_16ASP_w_Krakowie_17ASP_w_Krakowie_18ASP_w_Krakowie_19ASP_w_Krakowie_20ASP_w_Krakowie_21ASP_w_Krakowie_22ASP_w_Krakowie_23ASP_w_Krakowie_24ASP_w_Krakowie_25ASP_w_Krakowie_26ASP_w_Krakowie_27ASP_w_Krakowie_28ASP_w_Krakowie_29ASP_w_Krakowie_30ASP_w_Krakowie_31ASP_w_Krakowie_32ASP_w_Krakowie_33ASP_w_Krakowie_34ASP_w_Krakowie_35ASP_w_Krakowie_36ASP_w_Krakowie_37

pikto magia_witrazuWpisany przez Monika Żarnowska 29.01.2018r. Ostatnia zmiana 29.01.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć