Zapraszamy do Galerii Promocyjnej na wernisaż wystawy "ZA-TOR 2017"

Zapraszamy na wernisaż wystawy

prac pedagogów i studentów

Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki

podsumowującą

Międzyuczelniane Warsztaty Plenerowe

ZA-TOR 2017

który odbędą się w piątek, 23 marca 2018 roku o godz. 16.00

Galeria Promocyjna

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

pl. Matejki 13

Wystawa będzie czynna od 24 marca 2018 r. do 20 kwietnia 2018 r.

ZA-TOR 2017 / Międzyuczelniane Warsztaty Plenerowe.

Warsztaty zorganizowano na przełomie kwietnia i maja 2017 roku na ziemiach Gminy Zator, w Graboszycach, nieopodal dworu pamiętającego koniec szesnastego wieku. Uczestnikami spotkania, którego gospodarzem został burmistrz Gminy Zator Mariusz Makuch, a opiekunem merytorycznym, po części inicjator projektu, prof. Łukasz Konieczko, byli studenci wydziałów artystycznych czterech polskich uczelni. Do Graboszyc przyjechali studenci Instytutu Sztuk Pięknych Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu. Studentom towarzyszyli – również uczestnicząc w warsztatach – młodsi pracownicy dydaktyczni wymienionych uczelni: dr Adam Rokowski (AJD w  Częstochowie), mgr  Szymon Wojtanowski (ASP w Krakowie), mgr Piotr Woroniec jr (UR), dr Katarzyna Pietrzak (UTH w  Radomiu). Wydział KiRDS krakowskiej ASP reprezentowały trzy studentki: Katarzyna Kudyba, Joanna Pietrzyk i Alicja Sawoniuk.

Pierwszy pokaz wystawy podsumowującej warsztaty odbył się 11 listopada 2017 roku w Galerii Szklanej Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze. Do wystawy włączono również prace pozostałych opiekunów merytorycznych warsztatów, utytułowanych wykładowców z zaproszonych uczelni: dr. hab. Włodzimierza Karankiewicza z Częstochowy, wspomnianego już prof. Łukasza Konieczki z Krakowa, dr. hab. Marka Adama Olszyńskiego z Rzeszowa, jak i prof. Andrzeja Markiewicza z Radomia. Kolejna odsłona wystawy odbyła się 12 stycznia 2018 roku w galerii Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych Łaźnia. Po prezentacji w Krakowie pokaz powędruje do Rzeszowa, a następnie do Częstochowy. Wystawie towarzyszy publikacja z reprodukcjami prac wszystkich uczestników i opiekunów warsztatów.

Szymon Wojtanowski

Zator 2017

pikto za_tor

Wpisany przez Monika Żarnowska 14.03.2018r. Ostatnia zmiana 19.03.2018r.