Sylwia Bajek wraca w Himalaje!

W ubiegłym roku informowaliśmy o wyprawie Sylwii Bajek - studentki Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - na Mount Everest. W tym roku Sylwia wraca w Himalaje! Tym razem spróbuje zdobyć MountLhotse. W niedzielę, 8 kwietnia 2018 r. wraz ze swoim partnerem Szymonem Brzeskim wyleciała z lotniska w Krakowie do Katmandu z małą przesiadka w Dubaju. Zabrała z sobą 60 kilogramowy bagaż.

Sylwia Bajek_1

Foto www.facebook.com/everteam2017

Przed wyjazdem Sylwia mówiła: "...Mamy szczegółowy plan naszej wyprawy na Mount Everest & Lhotse. Jest on podobny do planu w 2017, bo wtedy nasza aklimatyzacja przebiegła wzorowo. Czuliśmy się dobrze na wysokości 8800 m npm i naszym celem jest powtórzenie takiej dyspozycyjności..."

W pewnym uproszczeniu plan przedstawia się następująco:

• Przylot i pobyt w Katmandu
  • Trekking do Everest Base Camp (EBC)
  • Budowanie aklimatyzacji
  • Wspinaczka na Lhotse
  • Trekking powrotny

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie jako sponsor i patron wyprawy życzy powodzenia. O przebiegu wyprawy będziemy informować na bieżąco.

Rozmowę z Sylwią Bajek na temat wyprawy na Mount Everest można przeczytać na www.

sylwia bajek_2

pikto sylwia_bajek_1

Wpisany przez Monika Żarnowska 08.04.2018r. Ostatnia zmiana 09.04.2018r.