Prace finalistów konkursu Trzy Mosty do zobaczenie w Galerii Promocyjnej i Galerii Malarstwa

W Galerii Promocyjnej i Galerii Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (pl. Matejki 13, poziom -1) trwa wystawa finalistów trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Malarskiego Trzy Mosty. Wernisaż wystawy odbył się 6 kwietnia 2018 r. Do tegorocznej edycji konkursu napłynęło 630 zgłoszeń, z czego po dwóch etapach wyłoniono 24 finalistów. W jury obradował min. prof. Andrzej Bednarczyk z krakowskiej ASP. 

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Trzy Mosty. Konkurs ma na celu wspierać i promować twórczość artystów - malarzy z Polski oraz z zagranicy. Uczestnikom nie narzuca się tematu pracy, jak również techniki malarskiej. Konkurs skierowany jest do obywateli Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Czarnogóry, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Kosowa, Macedonii, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Rosji, Słowenii, Ukrainy, Węgier, oraz Polski. Uczestnikiem może zostać każda osoba, która ukończyła 18 lat. Ukończenie wyższej uczelni artystycznej nie jest wymagane i nie jest warunkiem przystąpienia do konkursu.

 

Konkurs jest swego rodzaju platformą konfrontacyjną twórczych postaw artystów z różnych krajów. Różnorodność prezentowanych obrazów, zarówno pod względem formy, jak i treści, ukazuje interesujący związek prac z ikonosferą miejsca i czasu. Zarazem konkurs prezentuje to, co nurtuje malarzy w kontekście otaczającej ich rzeczywistości. Jednocześnie dają oglądającym inspirację do nowego spojrzenia na świat. Zgodnie z myślą Janusza Marciniaka, który napisał: "Obrazy posiadają moc zmieniania tych, którzy na nie patrzą, a przez nich zmieniania świata".

 

Więcej informacji na stronie fundacji www.trzymosty.pl

 

Foto prof. Piotr Korzeniowski

 

ASP_w_Krakowie_01-1ASP_w_Krakowie_02-1ASP_w_Krakowie_03-1ASP_w_Krakowie_04-1ASP_w_Krakowie_05-1ASP_w_Krakowie_06-1ASP_w_Krakowie_07-1ASP_w_Krakowie_08-1ASP_w_Krakowie_09-1ASP_w_Krakowie_10-1ASP_w_Krakowie_11-1ASP_w_Krakowie_12-1ASP_w_Krakowie_13-1ASP_w_Krakowie_14-1ASP_w_Krakowie_15-1ASP_w_Krakowie_16-1ASP_w_Krakowie_18-1ASP_w_Krakowie_19-1ASP_w_Krakowie_20-1

pikto trzyWpisany przez Monika Żarnowska 11.04.2018r. Ostatnia zmiana 12.04.2018r.

Strona internetowa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie stosuje pliki cookies tzw. ciasteczka, są one konieczne do prawidłowego jej działania.
Kliknij zgadzam się, aby niniejsza informacja się nie pojawiała.

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć