Zapraszamy na wernisaż wystawy i promocję książki o związkach krakowskiej ASP z Uniwersytetem Jagiellońskim

W ramach obchodu jubileuszu 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim”, który odbędzie się w czwartek, 10 maja 2018 r., o g. 16.00 w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius (ul. Jagiellońska 15).


Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieje Akademii wraz z jej genezą, sięgającą połowy XVIII wieku, do momentu otwarcia siedziby nowopowstałej Szkoły Sztuk Pięknych przy ob. Placu Jana Matejki w Krakowie. Będzie można również zapoznać się z trwającymi po dziś dzień związkami Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim. Ekspozycja będzie czynna do 3 sierpnia 2018 r.

 

W czasie wernisażu będzie miała miejsce promocja książki autorstwa Michała Pilikowskiego pt. „Piękna historia. Krakowska Akademia Sztuk Pięknych w latach 1818-1939” mówiąca o historii Akademii, jej pedagogach i wybitnych artystach.

pikto budynek_aspWpisany przez Monika Żarnowska 24.04.2018r. Ostatnia zmiana 15.05.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć