Zapraszamy na wernisaż wystawy i promocję książki o związkach krakowskiej ASP z Uniwersytetem Jagiellońskim

W ramach obchodu jubileuszu 200-lecia Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim”, który odbędzie się w czwartek, 10 maja 2018 r., o g. 16.00 w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius (ul. Jagiellońska 15).

Na wystawie zaprezentowane zostaną dzieje Akademii wraz z jej genezą, sięgającą połowy XVIII wieku, do momentu otwarcia siedziby nowopowstałej Szkoły Sztuk Pięknych przy ob. Placu Jana Matejki w Krakowie. Będzie można również zapoznać się z trwającymi po dziś dzień związkami Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim. Ekspozycja będzie czynna do 3 sierpnia 2018 r.

W czasie wernisażu będzie miała miejsce promocja książki autorstwa Michała Pilikowskiego pt. „Piękna historia. Krakowska Akademia Sztuk Pięknych w latach 1818-1939” mówiąca o historii Akademii, jej pedagogach i wybitnych artystach.

pikto budynek_asp

Wpisany przez Monika Żarnowska 24.04.2018r. Ostatnia zmiana 15.05.2018r.