Prof. Charles Anderson, prof. Felipe Hernandez oraz prof. Shen Lieyi czyli Międzynarodowe Warsztaty Projektowe pt. "Oddech Miasta"

Od 14 do 17 maja 2018 r. Pracownia Projektowania Architektoniczno-Rzeźbiarskiego Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie organizuje Międzynarodowe Warsztaty Projektowe pt. "Oddech Miasta - the Breath of the City"‎. Tematem warsztatów są krakowskie Błonia.

Warsztaty prowadzi zespół doświadczonych ‎dydaktyków: prof. Charles Anderson z Royal Melbourne Institute of Technology w Australii, prof. Felipe Hernandez z University of Cambridge oraz dr hab. Bartłomiej Struzik z Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie. W ramach warsztatów wykład wygłosi chiński rzeźbiarz Shen Lieyi, prof. China Academy of Art w Hangzhou.

Pierwszym etapem i wprowadzeniem do warsztatow ‎jest wystawa pt. "CAStudios: A Practis", której wernisaż z udziałem JM Rektora ASP miał miejsce w Galerii "R" Wydziału Rzeźby ‎w poniedziałek 14 maja br.

Warsztaty odbywają się w ramach autorskiego projektu dr hab. Bartłomieja Struzika Global Laboratory for Art and Design Practice (GLAD-Practice). Udział profesorów z Australii i Chin został zrealizowany przy wsparciu Programu Erasmus +.

ASP w_Krakowie_01

ASP w_Krakowie_02

ASP w_Krakowie_03

ASP w_Krakowie_04

ASP w_Krakowie_05

ASP w_Krakowie_06

pikto oddech

Wpisany przez Monika Żarnowska 14.05.2018r. Ostatnia zmiana 09.07.2018r.