Prof. Shen Lieyi, prof. Charles Anderson i prof. Felipe Hernandez odwiedzili krakowską ASP

We wtorek, 15 maja 2018 r. ‎JM Rektor prof. Stanisław Tabisz spotkał się z goszczącymi na krakowskiej ASP profesorami: Shen Lieyi z China Academy of Art w Hangzhou, Charlesem Andersonem z Royal Melbourne Institute of Technology oraz Felipe Hernandezem z University of Cambridge. W spotkaniu uczestniczyli ponadto dr hab. Bartłomiej Struzik - organizator międzynarodowych warsztatów projektowych "Oddech Miasta - the Breath of the City",  w których uczestniczą zaproszeni profesorowie oraz Prorektor ds. studenckich dr hab. Jan Tutaj prof. ASP.

Spotkanie odbyło się w bardzo serdecznej atmosferze i jak zauważył Rektor ASP zgromadziło przedstawicieli czterech kontynentów: Australii, Ameryki Południowej, Azji i Europy. Podczas spotkania omówione zostały propozycje współpracy międzyuczelnianej w ramach projektów badawczych i artystycznych. Wymieniono również uwagi na temat bieżących wyzwań dydaktyki artystycznej i projektowej.

Krakowska wizyta profesorów z Chin i Australii możliwa była dzięki wsparciu Programu Erasmus +.

Lieyi  Anderson_Hernandez

pikto wizyta

Wpisany przez Monika Żarnowska 16.05.2018r. Ostatnia zmiana 16.05.2018r.