Znamy zwycięzców konkursu na aranżację wnętrz Biblioteki Medycznej UJ CM

Magdalena Jankowska i Weronika Mateja zajęły ex aequo pierwsze miejsce w ogłoszonym wspólnie przez Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum i Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie konkursie na aranżację wnętrz nowej Biblioteki Medycznej UJ CM. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 15 czerwca w Auli Nowodworskiego, a prace studentów Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP będzie można oglądać na wystawie w Centrum Dydaktyczno-Kongresowym Wydziału Lekarskiego UJ CM w dniach 15-22 czerwca 2018 r.

W marcu br. Rektor ASP prof. Stanisław Tabisz oraz Prorektor UJ ds. CM prof. Tomasz Grodzicki podpisali porozumienie o współpracy, w ramach którego ogłoszony został – skierowany do studentów Wydziału Architektury Wnętrz ASP – konkurs na aranżację kilku wybranych wnętrz nowej Biblioteki Medycznej UJ CM.

Zgłoszonych zostało 18 prac, z których 10 przeszło do pierwszego etapu. Ostatecznie wybrano 3 projekty: na pierwszym miejscu – ex aequo – znalazły się projekty Magdaleny Jankowskiej i Weroniki Matei, miejsce trzecie zajął projekt autorstwa Sylwii Gielaty i Pauliny Knapczyk.

Decyzję o wyborze zwycięskich projektów podjęło jury w składzie: prof. Krystyna Sztefko – pełnomocnik retora UJ ds. kształcenia i współpracy międzynarodowej w Collegium Medicum, Marta Walczak – kierownik Działu Inwestycji, Remontów i Eksploatacji CM, Anna Uryga – dyrektor Biblioteki Medycznej UJ CM, Beata Bator – zastępca dyrektora Biblioteki Medycznej UJ CM, mgr inż. arch. Marlena Pilch – architekt, Marcelina Kościółek – przewodnicząca Rady Samorządu Studentów UJ CM oraz Andrzej Gołda – Dział Inwestycji, Remontów i Eksploatacji CM.

Siedziba nowej Biblioteki Medyczna UJ CM będzie się mieścić w Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej na Kampusie Medycznym w Krakowie – Prokocimiu. W budynku powstanie siedem sal symulacyjnych wysokiej wierności obejmujących m.in. sale intensywnej terapii, blok operacyjny, salę porodową czy symulator karetki pogotowia z obszarem symulacji przedszpitalnej, a także wiele pracowni umiejętności technicznych. Swoje miejsce znajdzie tam również nowoczesne centrum egzaminowania umiejętności praktycznych.

Dzięki połączeniu CIEM i nowoczesnej biblioteki powstanie ośrodek odpowiadający współczesnym wyzwaniom dydaktycznym, pozwalający studentom na łączenie zdobywania wiedzy teoretycznej z doskonaleniem umiejętności praktycznych w komfortowych warunkach.

Jankowska 1

Jankowska 2

Jankowska 3

Mateja 1

mateja 22

Mateja 3

7 GIELATA_KNAPCZYK-1

Na zdjęciu projekt Sylwii Gielaty i Pauliny Knapczyk.

Gielata 2

Na zdjęciu projekt Sylwii Gielaty i Pauliny Knapczyk.

pikto jankowska

Wpisany przez Monika Żarnowska 11.06.2018r. Ostatnia zmiana 11.06.2018r.