Joanna Kunert oraz Mateusz Sarzyński laureatami 17. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Wśród laureatów tegorocznej 17. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii znalazło się dwoje studentów Akademii Sztuk Pieknych im. Jana Matejki w Krakowie. Są to: Joanna Kunert oraz Mateusz Sarzyński.

 

Joanna Kunert - studentka Wydziału Grafiki, laureatka Nagrody Specjalnej, której fundatorem jest Piotr M. Śliwicki, prezes Grupy ERGO Hestia.

Artystka zgłosiła do konkursu cykl fotografii cyfrowych pt. "Lost and found. Street photography". Nagroda obejmuje zlecenie na artystyczną interpretację raportu rocznego z działalności ERGO Hestii. Laureatka Nagrody Specjalnej otrzymuje w ten sposób szansę na stworzenie autorskiej koncepcji raportu za rok 2018, który przyjmuje zawsze równoległe 2 formy: specjalnej publikacji oraz realizacji artystycznej.

Pożądanie pożąda pożądania.
Wystarczy kuszenie, demonstrowanie nieznanych cudów, obietnica nieznanych dotąd wrażeń, przy których zblednie wszystko, czego się zakosztowało do tej pory. Oczywiście pod warunkiem, że przesłanie trafi do uszu chętnych do słuchania i że podczas odbioru sygnałów wszystkie oczy będą wpatrzone w zapierające dech obrazy.
Z. Bauman, Praca, konsumpcjonizm i nowi ubodzy, tłum. S. Obirek, Wydawnictwo WAM, Kraków 2006, s. 67.
Na ulicach Warszawy, za wycieraczkami samochodów można znaleźć ulotki agencji towarzyskich.
Modelki mają na nich rozmyte twarze. Zebrałam wszystkie dostępne w tym roku ulotki i wydobyłam wizerunki sfotografowanych kobiet.

 

Kunert foto

Materiały prasowe Fundacji Artystyczna Podróż Hestii (Fot. Piotr Litwic).

Na zdjęciu praca Joanny Kunert 

OPIS PRACY:
Lost and found. Street photography.
Fotografia – cykl
10 fotografii cyfrowych
70 x 50 cm (każda)
2017

 

 

Mateusz Sarzyński - student Wydziału Grafiki, laureat Nagrody Głównej.
Artysta zgłosił do konkursu pracę pt."Bez tytułu". Nagroda pozwala na skorzystanie z możliwości odbycia miesięcznej rezydencji artystycznej w Residency Unlimited i wyjazdu do światowej stolicy sztuki nowoczesnej — Nowego Jorku.
Uzasadnienie wyboru jury: - Mateusz Szarzyński otrzymuje Nagrodę Główną za bezkompromisowość, za konsekwentny rozwój niezależny od artystycznych mód, za energię pozwalającą tworzyć 300 obrazów rocznie, za samoświadomość i za to, że ten młody artysta wie, dlaczego i po co leci do Nowego Jorku.

 

Sarzynski ebola

 

Materiały prasowe Fundacji Artystyczna Podróż Hestii (Fot. Piotr Litwic).

Na zdjęciu praca Mateusza sarzyńskiego

OPIS PRACY:
Bez tytułu
Malarstwo – olej i spray na płótnie
140 x 200 cm
2018

pikto sarzynski_ebolaWpisany przez Monika Żarnowska 02.07.2018r. Ostatnia zmiana 02.07.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć