"Pociąg artystów" zawita do Krakowa

Od 12 do 15 lipca 2018 r. zachęcamy do udziału w międzynarodowym projekcie artystycznym "TransArt Communication | Performance Train". Fundacja Rozwoju Sztuki Intermediów działająca przy Wydziale Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie jest partnerem wydarzenia.

 

"TransArt Communication | Performance Train" to przedsięwzięcie artystyczne w 30-lecie inicjatywy rozpoczętej stworzeniem w słowackich Nowych Zamkach corocznego festiwalu o tej nazwie. Powstał on w 1988 roku z inicjatywy Ilony Németh, Rokko Juhásza, Ottó Mészárosa i Attili Simona (Studio erté, Nowe Zamky, Słowacja). Od 2007 roku kontynuuje działalność pod auspicjami Kassak Centre. Program TAC30 jest realizowany od czerwca do października 2018 r. przy udziale ponad 100 międzynarodowych wykonawców i artystów multimedialnych, teoretyków i kuratorów z ponad 30 krajów. W ofercie programu znajdą się projekty: "Boat Project", "Train Project", "Mobile Performance" i "Multimedia Art Library", "Transart Communication 2018 festiwal", "Public Group Performances", "Wystawy", "Cooking Performances" oraz "Performance Box". 

 

Projekt "Performance train | Kraków" to pociąg artystów na trasie: Budapeszt-Praga-Kraków-Bratysława, trzy przystosowane do ekspozycji i grupowej podróży wagony; w Krakowie zatrzymają się na Dworcu Towarowym w dniach od 12 do 15 lipca 2018 r.


Program publiczny jest planowany w dniach 13, 14 i 15 lipca w dwóch różnych lokalizacjach – pierwszy dzień, warsztatowy (13 lipca, piątek), będzie miał miejsce w Parku im. Bednarskiego i pomieszczeniach Wydziału Intermediów krakowskiej ASP na ul. Krzemionki 30, zaś drugi (14 lipca, sobota) w Muzeum Sztuki i Technologii Japońskiej Manggha.

 

Źródło informacji www.


Więcej na

fb

 

Performance train

pikto pdaWpisany przez Monika Żarnowska 20.06.2018r. Ostatnia zmiana 17.07.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć