Monika Głowacka nagrodzona w Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego

Monika Głowacka - studenta VI roku Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - otrzymała IV nagrodę w 41 Interdyscyplinarnym Konkursie Plastycznym Województwa Świętokrzyskiego „Przedwiośnie”.

Nagrodzone zostały zestawy obrazów „Lunatycy” oraz „Sen”. Jury konkursu zwróciło uwagę, że prace Moniki Głowackiej to "...pozornie abstrakcyjne kompozycje oparte na zarysie postaci ludzkiej, rozpoznawalne wśród linii rysunku i barwnych plam mocnych kolorów...".

Konkurs organizowany jest cyklicznie przez Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach. Jury konkursu oceniło 224 prace 82 autorów dopuszczając do wystawy 149 prac 77 autorów.

Glowacka

pikto glowacka

Wpisany przez Monika Żarnowska 27.08.2018r. Ostatnia zmiana 27.08.2018r.