Katarzyna Pieczko i Paweł Dworczyk zdobyli srebrną nagrodę w konkursie Glassberries

Katarzyna Pieczko i Paweł Dworczyk - studenci Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięnych im. Jana Matejki w Krakowie - zdobyli srebrną nagrodę w konkursie organizowanym przez Glassberries. Opiekunem projektu jest prof. Piotr Bożyk.

 

Katarzyna Pieczko powiedział:

"W tym roku tematem konkursowym Glassberries 2018 był projekt butelki na wino wraz z opakowaniem. Pomysł, by wziąć udział w konkursie narodził się dość spontanicznie, a decyzja została podjęta w sekundę. Takie z reguły sprawdzają się najbardziej.

Zgodnie z procesem projektowym wszystko rozpoczęliśmy od analizy gotowych pomysłów dostępnych na rynku. Korzystaliśmy zarówno z internetu jak i pobliskiego sklepu pod naszym małym „biurem projektowym” - mieszkaniem Pabla.

Szybko doszliśmy do wniosku, że nasza butelka powinna być elegancka, prosta, letnia i wpasowująca się w klimat francuski. Nasze myśli krążyły wokół dobrze znanym wzorom. Były to paski, jodełka czy delikatne kropki. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na pierwszą opcję - paski. Postanowiliśmy lekko wydłużyć formę butelki, uprościć ją poprzez zgeometryzowanie i narzucić na główną część oraz pierścień butelki wzór, pozostawiając płaskie miejsce na etykietę. Całość przełamaliśmy grafiką suszonych kwiatów. Dzięki temu chcieliśmy nawiązać do trendu francuskich knajp - wykorzystywania pustych butelek po winie jako wazonów.

Ostatecznie byliśmy i nadal jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego projektu. Czasem mniej znaczy więcej."

 

glassberries2018

 

Pieczko Dworczyk_1

 

Pieczko Dworczyk_2

pikto glassberies_2018Wpisany przez Monika Żarnowska 26.07.2018r. Ostatnia zmiana 27.07.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć