Weź udział w Ogólnopolskiej Konferencji Międzyuczelnianej "Aneksy kultury"

Katedra przestrzeni ekspozycyjnych i multimedialnych Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, jako organizator, zachęca do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Międzyuczelnianej "Aneksy kultury", która odbywać się będzie od 15 do 16 listopada 2018 r.

aneksy baner

Celem konferencji jest zebranie i wymiana doświadczeń środowiska życia kulturalnego, działającego w przestrzeniach muzealnych, zbiorów sztuki dawnej i współczesnej, promocji działań dystrybucji efektów produkcji przemysłowej, promocji informacji o społecznym oddziaływaniu kultury oraz twórców projektantów poruszających się w dziedzinach organizacji przestrzeni ekspozycyjnych dotyczących wielu zjawisk współczesnej kultury i życia gospodarczego. W sytuacji rozwoju sztuki projektowania w dziedzinach projektowania architektury, architektury wnętrz, zwłaszcza projektowania przestrzeni ekspozycyjnych i dynamicznego rozwoju mediów, jako nowego przekazu informacji i wirtualnego śledzenia zjawisk kultury, uznajemy za konieczne zorganizowanie interdyscyplinarnego forum, jako ważnego spotkania ludzi wielu dyscyplin, których łączą wspólne zainteresowania i troska o rozwój kultury.

Proponowany zakres tematyczny konferencji koncentruje się wokół trzech głównych zagadnień. Każde z nich odnosi się do działań o charakterze promocyjnym, dokumentacyjnym oraz budowania systemów przekazu informacji w obszarze kultury i sztuki. Kontekstem dla rozważań jest przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość.

Zakres tematyczny konferencji:

DZIEDZICTWO

• tworzenie i uprzystępnianie zbiorów dziedzictwa narodowego
  • strategie wystawiennicze, problematyka zbiorów sztuki dawnej w kontekście współczesnych środków ekspozycji
  • archiwizacja i wirtualizacja elektroniczna

WSPÓŁCZESNOŚĆ

• promocja sztuki współczesnej, tworzenie zbiorów sztuki młodych twórców, tworzenie archiwów, banków informacji o sztuce najnowszej i twórcach
  • system informacji o powstających dziełach i ich twórcach
  • wystawiennicze przestrzenie promocji produkcji przemysłowej i drobnej wytwórczości dóbr konsumpcji
  • estetyka komunikacji wizualnej jako forma promocji sztuki

WIRTUALNOŚĆ

• problematyka wirtualizacji działań sztuki w modelu artysta-media-odbiorcy
  • wirtualizacja zasobów informacji o sztuce dawnej i współczesnej

Rejestracja i przesyłanie abstraktów trwa do 15 października 2018 r.

Szczegóły na www.

aneksy plakat

pikto aneksy

Wpisany przez Monika Żarnowska 30.07.2018r. Ostatnia zmiana 30.07.2018r.