Zgłoś udział w Międzynarodowym Konkursie na Intermedialne Dzieło Sztuki

Międzynarodowy Konkurs na Intermedialne Dzieło Sztuki organizowany jest przez Wydział Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i działającą przy nim Fundację Rozwoju Sztuki Intermediów.

ICIA 2018

Międzynarodowy Konkurs na Intermedialne Dzieło Sztuki organizowany jest w roku 2018 po raz pierwszy. Konkurs adresowany jest do twórców intermedialnych. Celem konkursu jest wyłonienie utworów otwierających dyskusję o kryteriach porównania i oceny dzieł sztuki intermedialnej, form prezentacji takich dzieł oraz roli twórczości artystycznej w komunikacji. Założeniem projektu jest porównywanie ze sobą dzieł przeznaczonych do jednakowych bądź zbliżonych formuł prezentacji. W tym celu pierwsza edycja konkursu odbędzie się w dwóch, oddzielnie ocenianych częściach: na intermedialne dzieło sztuki oraz na koncepcję intermedialnego dzieła sztuki. Dzieła można zgłaszać do jednej lub obu części konkursu.

Nagrody: Grand Prix: 15000 zł, Nagroda publiczności: 5000 zł, Nagroda – realizacja zwycięskiej koncepcji dzieła intermedialnego.

Termin zgłoszeń upływa 23 listopada 2018 r.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu: www.icia.pl

Więcej na

New Open Call: International Competition for Intermedia Artwork

Organization: Faculty of Intermedia at the Jan Matejko Academy of Fine Arts in Kraków and the Foundation for the Development of Intermedia Art

Prizes: 15000 pln, approx. €3500 / 5000 pln, approx. €1100 / exhibition

Application: No fee

Deadline: 23rd November 2018

www.icia.pl

pikto konkurs_inter

Wpisany przez Monika Żarnowska 06.09.2018r. Ostatnia zmiana 07.09.2018r.