"Masterclass" z Pracowni filmu animowanego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2018

Kilkuminutowy film animowany „Masterclass”, wyprodukowany przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie otworzy 43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Film powstał na podstawie scenariusza Grażyny Treli i pod opieką artystyczną dr hab. Roberta Sowy. Wyreżyserowały go: Ewa Drzewicka, Dominika Fedko, Małgorzata Jachna, Małgorzata Jędrzejec, Weronika Kuc, Aleksandra Rylewicz, Grażyna Trela.

 

Animacja inspirowana twórczością Romana Polańskiego opowiada o formowaniu się Mistrza. Surrealistyczny obraz z elementami makabrycznego absurdu sytuacyjnego przedstawia metaforyczne zmaganie materii w procesie kształtowania człowieka i twórcy. „Materia” zsuwa się z okna kamienicy, jak bohater filmu "Lokator". Paradoksalnie jednak kolejne upadki kształtują ludzką postać, która w końcu wykonuje mistrzowski skok i pewnie ląduje na ziemi. W pełni już uformowana okazuje się Romanem Polańskim. Film trwa sześć i pół minuty, a jego producentem jest Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych odbędzie się we wrześniu w Gdyni. 17 września 2018 roku o godzinie 19.00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni podczas uroczystej inauguracji odbędzie się pokaz najnowszego filmu Filipa Bajona „Kamerdyner”, zakwalifikowanego do Konkursu Głównego. Uczestnicy spotkania zobaczą także film animowany "Masterclass" powstały na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP w Pracowni filmu animowanego prowadzonej przez dr hab. Roberta Sowę.

 

Więcej na www.

 

Gdynia

 

 

pikto masterclass_gdanskWpisany przez Monika Żarnowska 21.08.2018r. Ostatnia zmiana 12.02.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć