Zapraszamy na jubileuszową wystawę "Młoda Akademia"

Z okazji dwusetnej rocznicy powstania Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaplanowanych jest szereg wystaw. Nowohuckie Centrum Kultury włączając się w program obchodów w dniach od 11 do 31 października 2018 r. pozwoli oswoić swoje przestrzenie wystawie "Młoda Akademia".

plakat mloda

Wystawa ta przedstawi widzom dokonania młodej kadry pedagogicznej najstarszej uczelni artystycznej w Polsce. Udział w niej wezmą młodzi malarze, rzeźbiarze, architekci wnętrz, graficy, konserwatorzy, projektanci i artyści intermedialni, którzy prócz tego, że sami są reprezentantami nowej generacji artystów na co dzień kształcą kolejne pokolenia twórców.

Cały budynek Nowohuckiego Centrum Kultury opleciony zostanie przez realizacje wykonane w różnych technikach i stylach. Zwiedzającym zostanie zaprezentowana prawie setka różnorodnych postaw artystycznych, sposobów widzenia i przetwarzania świata.

Kuratorzy sięgając po genetyczne inspiracje pragną ukazać krakowską Akademię jako organizm wraz z jego skomplikowaną anatomią.

Ekspozycja w Nowohuckim Centrum Kultury da możliwość spotkania młodych twórców poza murami administracyjnych podziałów na wydziały. Jej kluczem stanie się dialog pokrewnych materii i kreatywnych poszukiwań. Współcześnie bowiem media artystyczne wzajemnie się przenikają, granice między dziedzinami sztuki stają się płynne, a proces twórczy podlega ciągłej przemianie, mutuje i ewoluuje. Wystawa "Młoda Akademia" będzie czymś w rodzaju gry terenowej, w której widz wyposażony w mapę przestrzeni sam będzie odkrywał złożony ekosystem wpływów i zależności młodych kontynuatorów myśli Jana Matejki.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 11 października 2018 r., o godz. 18.00 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie ul. Jana Pawła II 232.

Więcej na

pikto mloda

Wpisany przez Monika Żarnowska 01.10.2018r. Ostatnia zmiana 12.10.2018r.