Spotkanie z prof. Alfredem Hałasą i prof. Władysławem Plutą z okazji ukazania się albumu "Alfred Hałasa. Plakaty ze zbiorów Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Alfredem Hałasą i prof. Władysławem Plutą z okazji ukazania się albumu "Alfred Hałasa. Plakaty ze zbiorów Biblioteki Głównej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie", które odbędzie się w Galerii Promocyjnej ASP w Krakowie (pl. Matejki 13) w piątek, 12 października 2018 roku, o godzinie 14.00. Rozmowę poprowadzi redaktor publikacji Janusz Antos.

 

Profesor Alfred Hałasa jest jednym z najwybitniejszych współczesnych projektantów graficznych, absolwentem ASP w Krakowie. Wkrótce po studiach wyjechał za granicę, najpierw do Paryża, następnie do Kanady. W 1977 roku został  profesorem na Uniwersytecie Québec w Montrealu, z którym związany jest do dzisiaj. Mieszkając i tworząc w Kanadzie, utrzymuje ścisłe związki z ojczystym krajem, co widoczne jest także w jego plakatach. Nigdy nie zapomniał o krakowskiej ASP, utrzymuje z nią stałe kontakty. W 2014 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa ASP w Krakowie.

 

Bogato ilustrowany album prezentuje wybitny dorobek Alfreda Hałasy w dziedzinie plakatu. Wybrane prace pochodzą ze zbiorów Biblioteki Głównej ASP w Krakowie, gdzie znajdują się 184 plakaty przekazane przez projektanta.  Album zaprojektowany przez prof. Władysława Plutę zawiera również teksty o twórczości Alfreda Hałasy oraz kalendarium jego życia i twórczości.

 

Więcej na

fb

 

halas

pikto halasWpisany przez Monika Żarnowska 03.10.2018r. Ostatnia zmiana 12.10.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć