W Pracowni Projektowania Tkaniny i Ubioru powstał pierwszy w Polsce akademicki podręcznik "Projektowania Ubioru"

Dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu „Zawód: Projektant ubioru. Realizacja programu kształcenia dostosowanego do potrzeb rynku pracy, gospodarki i społeczeństwa.” na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w Pracowni Projektowania Tkaniny i Ubioru prowadzonej przez dr hab. Annę Pyrkosz i mgr Annę Hanysz powstał pierwszy w Polsce akademicki „Podręcznik projektowania ubioru”.

Podrecznik projektowania_ubioru

Opracowanie składa się z 10 rozdziałów adresowanych do studentów Wydziału Architektury Wnętrz. Poszczególne rozdziały obejmują zagadnienia z zakresu: procesu projektowania, projektowania dla marki, materiałoznawstwa, konstrukcji odzieżowej, ekspozycji oraz sztuk wizualnych.

Autorami rozdziałów podręcznika są:

• dr hab. Beata Gibała-Kapecka, prof. ASP im. Jana Matejki w Krakowie
  • dr hab. Marek Braun (ASP im. Jana Matejki w Krakowie)
  • dr hab. Małgorzata Czudak, prof. ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi
  • mgr Łukasz Smoła (LPP S.A.)
  • dr. hab. inż. Renata Salerno-Kochan prof. Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • mgr Danuta Dąbrowska

Redaktor merytoryczny: dr hab. Anna Pyrkosz

Redaktor techniczny: mgr Anna Hanysz

Pobierz „Podręcznik projektowania ubioru” w wersji elektronicznej na www.

Podręcznik jest także dostępny w e-zasobach Biblioteki ASP w Krakowie oraz w zakładce publikacje na stronie Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Krakowie.

pikto podrecznik_projektowania_ubioru

Wpisany przez Monika Żarnowska 05.11.2018r. Ostatnia zmiana 06.11.2018r.