Mural według pomysłu Anny Wardęgi - studentki krakowskiej ASP - ozdobi ścianę akademika AGH!

Mural według projektu Anny Wardęgi - studentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie - ozdobi jedną ze ścian akademika na terenie Miasteczka Studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Praca zdobyła nagrodę główną w konkursie "Mural na 100-lecie AGH".

 

Konkurs adresowany był do profesjonalnych twórców nurtu street art, jak i do amatorów. Motywem przewodnim była stuletnia historia Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jury konkursu jednomyślnie za najlepszą uznało pracę Anny Wardęgi uzasadniając werdykt w następujący sposób: "Zwycięski projekt bardzo trafnie oddaje zarówno naukowy charakter uczelni, jak i specyfikę Miasteczka Studenckiego AGH, gdzie malowidło powstanie. Mural prezentuje różne dziedziny nauki, które są rozwijane w murach uczelni, m.in. geodezję, naukę o kosmosie, akustykę czy energię odnawialną. Możemy też poczuć, że bohaterem tego muralu jest student AGH - widzimy go podczas zajęć, w pokoju w akademiku czy też… w kosmosie. Zamieszczenie w projekcie futurystycznych elementów pozwala zastanowić się nad tym, jaką przyszłość ma AGH i jej studenci u progu kolejnego stulecia uczelni."

 

Zwycięski projekt zostanie naniesiony na południową ścianę Domu Studenckiego "Stokrotka" w Krakowie przy ul. Rostafińskiego 2. Wielkoformatowe malowidło o wymiarach 16m x 15m ozdobi budynek, który jest w bezpośrednim sąsiedztwie głównej bramy wjazdowej na teren największego miasteczka studenckiego w Polsce. Stanowić więc będzie nie tylko element dekoracyjny przestrzeni miejskiej, ale będzie również witać gości MS AGH. Realizacja muralu przewidziana jest na wczesną wiosnę 2019 roku.

 

Anna Wardega_mural

pikto wardega_muralWpisany przez Monika Żarnowska 03.12.2018r. Ostatnia zmiana 03.12.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć