Zapraszamy na projekcję filmu "Bez wyjścia. Historia Rehtaeh Parsons"

Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego "Bez wyjścia. Historia Rehtaeh Parsons", która odbędzie się w środę, 5 grudnia 2018 r., o godz. 19.00 w Budynku Głównym Akademii Sztuk Pięnych im. Jana Matejki w Krakowie, pl. Matejki 13, sala 100. Projekcja odbędzie się w ramach 27. Kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć 2018. Film poprzedzi komentarz dr Magdaleny Stoch z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

Rehtaeh Parsons

 

Film porusza problem cyberprzemocy, kultury gwałtu i przemocy seksualnej w Internecie. Dzięki rosnącej presji społecznej i medialnej, kampanii internetowej oraz zaangażowaniu Anonymous, którzy zagrozili ujawnieniem tożsamości gwałcicieli, lokalny rząd Nowej Szkocji oraz Kanadyjska Królewska Policja zdecydowały o otwarciu sprawy Rehtaeh i postawieniu napastników przed sądem. W 2014 roku Kanada, jako jedno z pierwszych państw na świecie, przyjęła prawo umożliwiające zwalczanie cyberprzemocy, nazywane również Prawem Rehtaeh.

 

Organizatorki: Fundacja Autonomia i Ośrodek Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

 

Partnerki i partnerzy projekcji: Uniwersytet Jagielloński, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny.

 

Projekt "Krytyczne myślenie i analiza przekazów medialnych - młodzi liderzy i liderki na rzecz bezpieczeństwa i sprawiedliwości", w ramach którego odbędzie się projekcja, realizowany przez fundację Autonomia i Ośrodek Badań nad Mediami Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, został dofinansowany przez Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

 

Więcej na

fb

pikto personWpisany przez Monika Żarnowska 19.11.2018r. Ostatnia zmiana 07.12.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć