Zapraszamy do Galerii ASP na wernisaż wystawy "Mistrzowie Mistrzów"

Zapraszamy do Galerii ASP (Kraków, ul. Basztowa 18) na wernisaż wystawy "Mistrzowie Mistrzów", który odbędzie się w środę, 19 grudnia 2018 r., o godz. 14.00.


Artyści biorący udział w wystawie: Jerzy Bandura, Stefan Borzęcki, Czesław Dźwigaj, Antoni Hajdecki, Marian Konieczny, Krzysztof Nitsch, Jerzy Nowakowski, Bogusz Salwiński, Wanda Ślędzińska, Aleksander Śliwa.

 

Mistrzowie mistrzow_plakat

 

Kurator wystawy dr hab. Krystyna Orzech, prof. ASP mówi:

Projekt krakowskiej wystawy Mistrzowie Mistrzów to kolejna ekspozycja przygotowana w ramach obchodów jubileuszu 200-lecia istnienia krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych prezentowana w salach krakowskiej Galerii ASP.
Wystawa jest twórczą projekcją dziesięciu artystów – wykładowców krakowskiej ASP. Kolekcja dzieł rzeźbiarskich czterech nieżyjących już profesorów Wydziału Rzeźby oraz ich wychowanków, pedagogów odchodzących na emeryturę, koncentruje się wokół zagadnień formalnych i filozoficznych. Wystawa w swoich założeniach jest hołdem złożonym przeszłości i teraźniejszości Wydziału Rzeźby, który poprzez zestawienie prac różnych pokoleń artystów oraz opracowanie tekstowe w postaci katalogu ze wspomnieniami profesorów pozwoli studentom i młodszej kadrze pedagogicznej poznać historię jednostki oraz pozostawić w archiwaliach uczelni informacje o wybitnych pedagogach.
Prezentowana na wystawie retrospektywa ostatnich sześćdziesięciu lat pozwala nie tylko dostrzec i zaznaczyć historyczny wymiar działalności kręgu akademickiego – obejmujący minione i aktualne stulecie – ale także objąć refleksją kilka przyszłych dziesięcioleci, których jesteśmy i będziemy bezpośrednimi współtwórcami i uczestnikami. Każe ona również zastanowić się nad kondycją człowieka-artysty i byciem w przyszłości.

 

Wystawa będzie czynna od 17 grudnia 2018 r. do 13 stycznia 2019 r. od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-17.00


Więcej na

fb


 

pikto mistrzowieWpisany przez Monika Żarnowska 03.12.2018r. Ostatnia zmiana 20.12.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć