Szlachetna Paczka od pracowników krakowskiej ASP

Po raz kolejny pracownicy Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie wybrali rodzinę dla której przygotowali Szlachetną Paczkę. W tym roku nasz pomoc trafiła do Pani Małgorzaty (46 l.) samotnie wychowuje córkę Wiktorię (1 l.).

 

Życie Pani Małgorzaty nigdy nie było łatwe. Rozwód z mężem alkoholikiem, ciąża i odtrącenie przez znajomych i rodzinę spowodowały, że Pani Małgorzata została sama. Aktualnie są we dwie z córką Wiktorią. Pani Małgorzata codziennie odprowadza córkę do żłobka, a sama idzie w tym czasie do pracy, żeby miały z czego zapłacić za rachunki. Dochód Pani Małgorzaty wynosi 2000 zł. Po odliczeniu kosztów mieszkania i rachunków wychodzi jedynie 90 zł na osobę. Pani Małgorzata to kobieta o wielkim sercu, sama chciałaby pomagać innym ludziom i zwierzętom. Jest bardzo wdzięczna za każdy mały gest pomocy. Marzy, aby dobrze wychować córkę i dać jej jak najlepszy przykład, by poradziła sobie w życiu. 

 

Odpowiadając na potrzeby rodziny udało się nam zebrać 5540 zł oraz dary rzeczowe, których wartość szacuję na ok. 1500 zł. Za zebrane pieniądze kupiliśmy wszystko, o co Pani Małgorzata prosiła – mikrofalówke, krzesło do biurka, stolik i krzesełka dla rocznej Wiktorii, buty dla mamy, pantofelki i rajstopki dla dziewczynki, kołdrę i poduszkę, dużo kosmetyków i środków czystości, dużo jedzenia i dużo pieluch. W formie podarków do paczki trafiły m.in. zabawki, pluszowy termofor w kształcie słodkiej owieczki, buty, odzież, chusteczki nawilżane, kosmetyki, artykuły spożywcze, książki dla Pani Małgorzaty i książeczki dla Wiktorii, bloki, kredki, kolorowankę, torebkę, kosmetyczkę, pościel i dużo pieluch. Zakupy i podarki wypełniły 20 pudeł, w tym jedno bardzo duże. Do paczek trafił też 1000 zł w gotówce na te potrzeby, na które nie da się odpowiedzieć paczką.

 

Pozostałe pieniądze przekazane zostały na dofinansowanie 2 indeksów dla 8-letniej Amelii i 10-letniego Macieja w ramach Akademii Przyszłości oraz wsparcie finansowe organizacji paczek dla rodzin, które nie znalazły darczyńców. Liczymy, iż te pieniądze pomogą odnaleźć się im w trudnej sytuacji szkolnej i rówieśniczej.

 

Akcja "Szlachetna Paczka" na krakowskiej ASP została zorganizowana przez Dział Spraw Pracowniczych na czele z Panią kierownik Moniką Maj.


szlachetna paczka

pikto prezentWpisany przez Monika Żarnowska 21.12.2018r. Ostatnia zmiana 21.12.2018r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć