Życiorysy Pań na Rok Kobiet z ASP w Krakowie

Uchwałą Senatu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Rok 2019 będzie Rokiem Kobiet z ASP w Krakowie. Z tej okazji wszystkie studentki, absolwentki, pedagożki, modelki, panie pracujące w administracji i obsłudze - mówiąc krócej - wszystkie kobiety z krakowskiej ASP zostały zaproszone do udziału w projekcie zatytułowanym "Mój życiorys".

Koordynatorka obchodów stulecia istnienia kobiet na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie dr hab. Iwona Demko mówi: "Sto lat temu pierwszą studentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie została Zofia Baltarowicz-Dzielińska.Gdyby nie pisała swoich życiorysów, być może po latach nie poznalibyśmy jej historii. Mając na uwadze odnalezione życiorysy Zofii oraz to, że trzeba o sobie pamiętać i to, że w 2019 obchodzimy "Rok Kobiet z ASP w Krakowie" zwracam się do wszystkich kobiet związanych - krótko bądź długo - z ASP w Krakowie o spisanie swoich życiorysów. Wszystkie życiorysy zostaną złożone w "Księgę życiorysów Kobiet z ASP" i przekazane do Archiwum Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Księgę będzie otwierał życiorys Zofii Baltarowicz-Dzielińskiej. Historyczki/cy za sto lat umrą z radości jak to znajdą! Chciałabym również wydać książkę z życiorysami tych Kobiet, które się na to zgodzą i mam nadzieję, że to się uda. Liczę także, iż uda się zrobić wystawę."

Życiorysy należy przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem „Mój życiorys” lub pocztą tradycyjną na adres Iwona Demko, Wydział Rzeźby, pl. Matejki 13, 31-157 Kraków. Sposób pisania życiorysów jest całkowicie dowolny. Koniecznie należy dołączyć zdjęcie. Mile widziane są życiorysy szczere i osobiste, opisujące blaski i chwały życia prywatnego i zawodowego. Pomocnicze pytania, ułatwiające napisanie życiorysu dostępne są na www.

Więcej na

pikto zyciorys

Wpisany przez Monika Żarnowska 07.01.2019r. Ostatnia zmiana 07.01.2019r.