Zapraszamy na spotkanie z Mirosławem Rogalą

Wydział Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zaprasza na spotkanie autorskie z Mirosławem Rogalą zatytułowane "Wirtualność rzeczywistości w performance", które odbędzie się w Auli krakowskiej ASP (pl. Matejki 13), w czwartek, 17 stycznia 2019 r., o godz. 14.00.

Mirosław Rogala - amerykański artysta polskiego pochodzenia, absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie z roku 1979 - dyplom w pracowni prof. Andrzeja Strumiłły - oraz School of the Art Institute of Chicago (1983), doktor sztuki interaktywnej (University of Wales, promotor prof. Roy Ascott), wieloletni wykładowca i profesor Pratt Institute i Brooklyn College w Nowym Jorku.

Mirosław Rogala zaprezentuje swoje ostatnie prace i drogę, którą przebył od wyjazdu z Polski w roku 1979, jak również poglądy na rolę mediów technologicznych w życiu i interdyscyplinarnej, intermedialnej twórczości artystycznej.

W spotkaniu - obok przedstawicieli Wydziału Intermediów - udział wezmą: grupa jazzowa Laboratorium (Janusz Grzywacz, Krzysztof Ścierański) Marek Bałata.

miroslaw rogala

pikto rogala

Wpisany przez Monika Żarnowska 06.01.2019r. Ostatnia zmiana 21.01.2019r.