Praca Karoliny Filcek i Joanny Treli nagrodzona w konkursie "Szkło w formie"

W konkursie "Szkło w formie" organizowanym w ramach projektu "Sztuka do rzeczy - design w Krakowie" zwyciężyła praca Karoliny Filcek i Joanny Treli, studentek Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

Autorki projektu mówią: "Organiczna forma otworu podkreśla naturalne kształtowanie się wiązki lub pojedynczego kwiatu. Projekt jest ukłonem w stronę natury, eksponuje jej piękno i niepowtarzalność."

 

Konsultantka Konkursu - dr hab. Beata Mak - Sobota, prof. ASP we Wrocławiu - zaznacza: "Przemawia do mnie niebanalny pomysł, aby szyjkę wazonu skierować do jego wnętrza, co sprawia, że staje się on oryginalny i intrygujący. Dobrze zaproponowany jest też kształt wazonu i jego proporcje, by podkreślić szczególny zabieg szklarski będący atutem tego konceptu. Wartością jest tutaj organiczny charakter wazonu i minimalizm jego formy, który eksponuje to, co decyduje o wyjątkowości tego wazonu, a co szkło poprzez swą transparentność pozwala dojrzeć. Ponadto ciekawie będzie się on prezentował zarówno pełniąc funkcję wazonu nieszablonowo, asymetrycznie pozycjonując kwiaty, jak i stanowiąc przedmiot dekoracyjny."

Nagrodą główną w konkursie jest realizacja zwycięskiego projektu pod nadzorem projektantek w Centrum Szkła i Ceramiki jako seria limitowana w ilości 30 sztuk.

 

Źródło informacji www.

 

Filcek Treli_wazon_1

 

Filcek Treli_wazon_2

 

Filcek Treli_wazon_3

 

Filcek Treli_wazon_4

 

Filcek Treli_wazon_5

pikto Filcek_Treli_wazonWpisany przez Monika Żarnowska 18.01.2019r. Ostatnia zmiana 18.01.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć