Ukazała się monografia "Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1945-1956" opracowana przez Joannę Grabowską

Z radością informujemy, że ukazała się powojenna monografia Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie obejmująca lata 1945-1956. Wydana przez Instytut Historii Nauki PAN w Warszawie i Oficynę Wydawniczą ASPRA omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące uczelni: strukturę organizacyjną, programy nauczania, grono pedagogiczne i studenckie.

Książka przygotowana na bazie źródeł archiwalnych opracowanych przez Joannę Grabowską ukazuje losy Akademii w trudnym powojennym czasie. Wówczas zapadały decyzje, które zaważyły na dzisiejszym kształcie ASP. Zachęcamy do lektury.

ksiazka grabowska

pikto ksiazka_grabowska

Wpisany przez Monika Żarnowska 29.01.2019r. Ostatnia zmiana 29.01.2019r.