#SZTUKANAUKA na antenie Radia Kraków

#SZTUKANAUKA - to program na antenie Radia Kraków, który koncentruje się na poszukiwaniu związków sztuki z nauką. Powstaje on we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, a jego współautorami są artyści związani krakowską ASP - dr hab. Alicja Duzel-Bilińska ad., dr hab. Grzegorz Biliński, prof. ASP i mgr Miłosz Horodyski. Audycję można usłyszeć na antenie Radia Kraków w piątkowe wieczory od godz. 19.00.


Nauka jest poszukiwaniem prawdy. Każde odkrycie przybliża nas do niej, zaś udziałem badacza są wzniosłe uczucia – takie, jakie daje obcowanie ze sztuką lub głębokie przeżycia religijne. Nauka jest też twórczością dlatego, że żadne eksperymenty nie wyznaczają jednoznacznie nowej teorii. Aby taką teorię stworzyć, badacz musi wyjść poza dane doświadczenia, często kierując się tak bliską sztuce intuicją.

 

Dotychczasowe programy #SZTUKANAUKA można wysłuchać na www.

pikto sztuka_naukaWpisany przez Monika Żarnowska 30.01.2019r. Ostatnia zmiana 31.01.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć