OPEN CALL // Rok Kobiet z ASP

OPEN CALL // Rok Kobiet z ASP 

 
Komitet Roku Kobiet z ASP organizuje open call, który ma na celu wsparcie młodych i debiutujących twórczyń — studentek i absolwentek Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. 

 

Chcemy podjąć próbę połączenia młodych I debiutujących twórczyń z galeriami i kuratorami, którzy zdecydują na podstawie portfolio, zrealizować w 2019/2020 roku, wystawy czy wydarzenia wybranych uczestniczek. O zakwalifikowaniu się prac do projektu decydować będą przedstawiciele poszczególnych galerii sztuki zaproszonych do projektu. 

 

 

Open call jest otwarty na wszystkie formy artystycznego wyrazu (m.in. malarstwo, rzeźbę, grafikę, rysunek, fotografię, instalację, audio art, obiekty interaktywne, video, performance, koncert). W Open Call // Rok Kobiet z ASP może wziąć udział każda artystka, która jest studentką IV i V roku, doktorantką lub absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (do 2 lat od ukończenia studiów). 
 

Zgłoszenia w postaci portfolio (w formacie PDF, wielkość do 20 MB) nieprzekraczające 20 stron, które zawiera szczegóły prac (tytuły, rok powstania, wymiary, opis techniczny), biogram, opis obszaru zainteresowań (tekst do 1500 znaków) oraz linki do vimeo/youtube/soundcloud w przypadku prac audio i video. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 marca 2019 roku, pod adresem e-mailowym: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
 
O zakwalifikowaniu się prac do projektu decydować będą przedstawiciele poszczególnych galerii sztuki. Ze względu na różnorodność i charakter współpracy z poszczególnymi galeriami, z wybranymi uczestniczkami będziemy kontaktować się w celu ustalania szczegółów. 

 

Open call jest częścią programu wsparcia i promocji kobiet w roku 2019 związanych z ASP w Krakowie.  14 grudnia 1918 r. na posiedzeniu grona profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie jako pierwsze zdanie w protokole zapisano: „Przewodniczący podaje wniosek PRZYJĘCIA KOBIET DO AKADEMII jako zwyczajne uczennice i z tego powodu zwiększyć numerus clausus uczniów zakładu, na co się zgodzono i wniosek ten uchwalono". Ten krótki zapis zaważył o dalszym losie przyszłych artystek, które pragnęły studiować na Akademii. 
 

Senat Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki postanowił, że rok 2019 będzie Rokiem Kobiet z ASP. Pełny program wydarzeń można znaleźć na naszej stronie.   

Open Call // Rok Kobiet z ASP    



Wpisany przez Stanisław Stanuch 05.03.2019r. Ostatnia zmiana 05.03.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć