Bezpłatne warsztaty drzeworytnicze Demiana Floresa

Ambasada Meksyku w Polsce wraz z Galerią Propaganda organizują warsztaty drzeworytnicze z udziałem Demiana Floresa, meksykańskiego artysty, którego wystawa „Krwią i ogniem” będzie miała miejsce w Ogrodzie Rzeźb Juana Soriano w Podkowie Leśnej/Owczarni w maju br.

Na zajęciach studenci będą zgłębiać tajniki sztuki drzeworytniczej, a efekt ich pracy stanie się dopełnieniem wystawy Demiana.

 

Zajęcia trwają cztery dni: od 14 do 17 maja 2019 w godzinach 10:00-12:00 i 14:00-17:00.

 

Miejsce: Galeria Propaganda, ul. Foksal 11, Warszawa


*obecność obowiązkowa przez pełne 4 dni warsztatów

Warsztaty są bezpłatne i będą prowadzone w języku hiszpańskim z tłumaczeniem na język polski.

Zgłoszenia należy wysłać na adres:

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 9 maja 2019.

 

Liczba miejsc ograniczona. Wymagana jest podstawowa znajomość techniki drzeworytnictwa.

 

drzeworytnictwo warsztaty

 

Demián Flores to meksykański artysta wizualny wykorzystujący w swojej pracy różne techniki: od grafiki poprzez malarstwo aż po drzeworytnictwo. Flores urodził się w 1971r. w Juchitán, w stanie Oaxaca w Meksyku. Silny wpływ wywarły na niego działania społeczne artysty-grafika ze stanu Oaxaca, Francisca Toledy oraz powstałego w jego rodzinnym mieście socjalistycznego ruchu społecznego COCEI (Koalicja Robotnicza, Chłopska i Studencka).

W późniejszym czasie owe doświadczenia przyczyniły się do założenia Centrum Kultury La Curtiduría, przestrzeni więzi społecznościowej, która otworzyła swoje drzwi w konflikcie socjopolitycznym (Oaxaca, 2006 r.). Obecnie przestrzeń ta prowadzi wspólnotowe programy z różnymi grupami i regionami, jakimi są Kliniki Specjalizujące się w Sztuce Współczesnej (CEACO), które przyczyniają się do edukacji alternatywnej o sztukach wizualnych w mieście Oaxaca oraz Warsztat Grafiki Współczesnej (TAGA), otwarta przestrzeń stworzona do nauczania i tworzenia grafik.

 

 drzeworytnictwo warsztaty_133Wpisany przez Stanisław Stanuch 25.04.2019r. Ostatnia zmiana 26.04.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć