Wykład prof. Andrzeja Bednarczyka: „I po całej ziemi rozległ się płacz nie przeczytanych nigdy słów”

W czwartek, 16 maja o godzinie 19, w ramach Festiwalu Copernicus, w Auli Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie odbędzie sie wykład prof. Andrzeja Bednarczyka „I po całej ziemi rozległ się płacz nie przeczytanych nigdy słów”.

 

Profesor Bednarczyk tak definiuje temat wykładu:

 

"Czy nieczytane słowa płaczą? Dlaczego pragną dotrzeć do ludzi? Czym różni się leżący na polu kamień od kamienia postawionego? Czy język to tylko słowa? Ułożone na glebie języka lgną do siebie, zazębiają się i splatają w większe całości. Czy możliwym jest, że bezzębne dziąsła słów kiedyś utracą tę właściwość? Czy to lgnięcie będzie już tylko w dzieworódczym szale wypierdywać mrowie pustosłowia? Ile dzieł sztuki można zeżreć na raz? Czy istnieje jakaś granica ilości i prędkości językowych tworów? Kiedy zadyszany w pogoni za samym sobą język do reszty skołowacieje? Do czego to wszystko prowadzi? Czy istnieją jakieś drogowskazy? Czy ich znaczenie się negocjuje? Czy nić pijanej Ariadny do reszty skołtuniła się w gordyjskie węzły? Czy zwierciadło kultury, w którym kiedyś wspólnie przyglądaliśmy się sobie i światu, pękło w stos odłamków? Czy zawisła nad nami klątwa bełkotu? Co jest lepsze, bełkot czy banał?

 

Przyjdźcie i posłuchajcie, jak dotknięty syndromem Wernyhory nauczyciel biada nad rozlaną sztuką, chichocząc pokątnie z radości, że dożył nowego, wspaniałego świata. ".

 

Po wykładzie odbędzie się dyskusja z udziałem Autora, którą poprowadzi dr Michał Zawada.

 

 

Wykład prof. Andrzeja Bednarczyka


„I po całej ziemi rozległ się płacz nie przeczytanych nigdy słów”

 

16.05. 2019. (czwartek)
godz. 19.00

 

Aula Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

Plac Jana Matejki 13

 

copernicus festiwal_bednarczyk

Wpisany przez Stanisław Stanuch 13.05.2019r. Ostatnia zmiana 13.05.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć