Rok kobiet z ASP: wystawa "Motus" w Pawilonie Wyspiańskiego

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Motus" na której swoje prace prezentują Krystyna Misiak, Justyna Smoleń i Olga Ząbroń.

 

Plakat-Motus-Hall-ASP

 

W tekście kuratorskiem kuratorka Olga Ząbroń pisze:

 

"Wystawa „Motus” odnosi się do pojęcia ruchu - poruszenia, jego względności, pokazując różnorodne działania o charakterze abstrakcyjnym. Przedstawione prace są zapisami, śladami bądź sygnałami. Każda z artystek tworzy własny język, w którym za pomocą płynnej linii ukazuje przestrzeń pełną zarówno dynamiki jak i ciszy. Obrazy - „byty” nie narzucają interpretacji, lecz wciągają w swoje szczeliny, rysy i smugi zapraszając odbiorcę do zatrzymania się, porzucenia strachu przed samym sobą i wejścia w trzy odrębne światy."

 

Od grudnia 1918 roku kobiety mogą studiować na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Z okazji 100-lecia praw kobiet do pobierania edukacji artystycznej w Krakowie, 20 listopada 2018 r. Senat ASP przyjął wniosek, by rok 2019 stał się świętem kobiet - Rokiem Kobiet z ASP!

W związku z tą okrągłą rocznicą odbywa się wiele inicjatyw, akcji, wystaw i dyskusji skłaniających do refleksji o sytuacji kobiet - artystek. Wydarzenia te mają przede wszystkim charakter twórczych prezentacji, ale istotny jest również aspekt edukacyjny i promocyjny. Nasza wystawa wpisuje się w zainicjowaną przez artystkę Iwonę Demko falę wydarzeń obchodów Roku Kobiet z ASP.

 

"Motus"

 

Artystki: Krystyna Misiak, Justyna Smoleń, Olga Ząbroń

Kuratorka: Olga Ząbroń

Pawilon Wyspiańskiego, Plac Wszystkich Świętych 2, Kraków

środa, 15.05.2019, godz. 18.00

Plakat-Motus-Hall-ASP 133

 Wpisany przez Stanisław Stanuch 14.05.2019r. Ostatnia zmiana 24.05.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć