Filmy z ASP w konkursie Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Aż trzy filmy z Pracowni Filmu Animowanego Wydziału Grafiki naszej uczelni, znalazły się w konkursach tegorocznego 59' Krakowskiego Festiwalu Filmowego, prezentującego najnowsze filmy dokumentalne, animowane i fabularne. Festiwal jest jedną z największych imprez filmowych w Polsce i Europie.

Red light train Alicja Kot

„Red light train” w reż. Alicji Kot,

Kaprysia Betina Bozek

„Kaprysia” w reż. Betiny Bożek,

Cyborgy Adam Zadło

„Cyborgy” w reż Adama Żądło

reprezentują nas w konkursie filmów animowanych  a film

Oko boga Igor Kawecki

„Oko boga” w reż Igora Kaweckiego w konkursie filmów dokumentalnych.

Z kolei dwa projekty filmowe w trakcie realizacji dostały się to prestiżowego pokazu „Animated in Poland”: „Wszystko jest jak być powinno” Marii Yakimowicz oraz „Nigdy tu nie wracaj” Anastazji Naumenko.

Filmy powstały pod kierunkiem dr hab. Roberta Sowy, kierownika Pracowni Filmu Animowanego ASP w Krakowie.

Szczegóły programu i terminy pokazów na stronie:

Kaprysia Betina Bozek_133

Wpisany przez Stanisław Stanuch 28.05.2019r. Ostatnia zmiana 28.05.2019r.