Wystawa "Obrazy Stamtąd" Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej

 

Obrazy Stamtąd to najnowsza malarska opowieść prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej. Jej założeniem stał się dialog między Artystką, zespołem Galerii ASP i samymi obrazami. W wyniku tego spotkania płótna, które wcześniej tworzyły autonomiczne wypowiedzi prof. Kotkowskiej połączyły się w dyptyki i tryptyki, oddziałując w nowy, niezwykły sposób.

 

Galeria ASP_kotkowska_teresa_PORTRET_620_kopia

 

Wystawa uchyla rąbka mistycznej tajemnicy – obrazy zjawiają się niczym portale do innej czasoprzestrzeni. Naładowane energią nie z tego świata frapują i absorbują widza swą siłą przyciągania.

Geometryzacja kompozycji wprowadza harmonię, jednocześnie subtelnie przełamuje granice „zaświatów”, a może tworzy przestrzeń spotkania różnych wymiarów tego samego wszechświata? Artystka mistrzowsko operuje światłem – lśniące, strzępiaste jasności przypominają odblaski transcendencji, a głębia i bogactwo waloru oraz wielopłaszczyznowość malarskiej narracji daje wrażenie różnych perspektyw i spojrzeń – nieziemskich, odwróconych, irracjonalnych.

Wystawa otwiera przed widzem coś, co nie ogranicza się do zwykłej prezentacji płócien, lecz staje się wyjątkową podróżą w nieznane światy zarówno dla twórcy jak i odbiorcy sztuki.

 

obrazy-stamtad-kotowska-rzepecka-wernisaz

 

Wernisaż

25 lipca 2019, godz. 18


Galeria ASP w Krakowie

ul. Basztowa 18

 

Wystawa otwarta

do 28 sierpnia 2019 roku od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00–17:00

Galeria ASP_kotkowska_teresa_PORTRET_133Wpisany przez Stanisław Stanuch 22.07.2019r. Ostatnia zmiana 22.07.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć