Smutek i żałoba po śmierci Profesora Wiktora Jędrzejca

20 lipca 2019 roku dotarła do Krakowa zaskakująca wiadomość o śmierci prof. WIKTORA JĘDRZEJCA, prorektora do spraw nauki i rozwoju Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

 prof wiktor_jedrzejec

 

Prof. Wiktor Jędrzejec ukończył studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Przez wiele lat pełnił odpowiedzialne funkcje prodziekana oraz prorektora w macierzystej uczelni. W latach 2009 - 2016 powierzono mu bardzo odpowiedzialne stanowisko Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Dla 19 publicznych, wyższych uczelni artystycznych w Polsce współpraca z prof. Wiktorem Jędrzejcem układała się bardzo pozytywnie.

 

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy naszego Przyjaciela, człowieka o wielkich zasługach dla środowiska artystycznego i szkolnictwa wyższego w Polsce, znakomitego grafika projektanta, wspaniałego pedagoga oraz osoby o błyskotliwej inteligencji, poczuciu humoru i eleganckich manierach, służącemu szkolnictwu artystycznemu w Polsce wszystkich szczebli…

 

Drogi Wiktorze! Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Twojej wiedzy i doświadczenia, pracowitości, kultury osobistej i możliwości poradzenia się w trudnych czasami momentach zarządzania naszymi uczelniami.

 

Spoczywaj w pokoju wiecznym!

 

Prof. Stanisław Tabisz

 

Rektor Akademii Sztuk Pięknych

im. Jana Matejki w Krakowie

Kraków, 23 lipca 2019

prof wiktor_jedrzejec_133Wpisany przez Stanisław Stanuch 23.07.2019r. Ostatnia zmiana 23.07.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć