Smutek i żałoba po śmierci Profesora Wiktora Jędrzejca

20 lipca 2019 roku dotarła do Krakowa zaskakująca wiadomość o śmierci prof. WIKTORA JĘDRZEJCA, prorektora do spraw nauki i rozwoju Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

prof wiktor_jedrzejec

Prof. Wiktor Jędrzejec ukończył studia na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Przez wiele lat pełnił odpowiedzialne funkcje prodziekana oraz prorektora w macierzystej uczelni. W latach 2009 - 2016 powierzono mu bardzo odpowiedzialne stanowisko Dyrektora Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Dla 19 publicznych, wyższych uczelni artystycznych w Polsce współpraca z prof. Wiktorem Jędrzejcem układała się bardzo pozytywnie.

Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy naszego Przyjaciela, człowieka o wielkich zasługach dla środowiska artystycznego i szkolnictwa wyższego w Polsce, znakomitego grafika projektanta, wspaniałego pedagoga oraz osoby o błyskotliwej inteligencji, poczuciu humoru i eleganckich manierach, służącemu szkolnictwu artystycznemu w Polsce wszystkich szczebli…

Drogi Wiktorze! Będzie nam Ciebie bardzo brakowało, Twojej wiedzy i doświadczenia, pracowitości, kultury osobistej i możliwości poradzenia się w trudnych czasami momentach zarządzania naszymi uczelniami.

Spoczywaj w pokoju wiecznym!

Prof. Stanisław Tabisz

Rektor Akademii Sztuk Pięknych

im. Jana Matejki w Krakowie

Kraków, 23 lipca 2019

prof wiktor_jedrzejec_133

Wpisany przez Stanisław Stanuch 23.07.2019r. Ostatnia zmiana 23.07.2019r.