"Obrazy stamtąd " Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej

25 lipca 2019 roku w Galerii ASP odbył się wernisaż wystawy prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej „Obrazy Stamtąd”, jest to kolejne wydarzenie towarzyszące Krakowskim Spotkaniom Artystycznym 2019 DIALOGI.

Podróżując w stronę przejrzenia i ciszy (tak zatytułowano poprzednie realizacje), artystka przenosi na płótna osobliwe przeżycia, zasłyszane i uchwycone pejzaże innej czasoprzestrzeni.

Wystawa otwiera przed widzem coś co nie ogranicza się do zwykłej prezentacji płócien, lecz staje się wyjątkową podróżą w nieznane światy zarówno dla twórcy jak i odbiorcy sztuki. Tak, Obrazy Stamtąd to drzwi, które prof. Teresa Kotkowska-Rzepecka otwiera wyruszając w nową artystyczną drogę po zakończeniu wieloletniej i niezwykle owocnej pracy w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

kotkowska ekspozycja_small-1

Znamienne jest, że wystawa tej wybitnej malarki związanej z krakowską akademią odbywa się w Galerii ASP w roku jubileuszowym 100-lecia obecności kobiet na tej uczelni. Po Hannie Rudzkiej-Cybisowej i Janinie Świderskiej-Kraupe Teresa Kotkowska była trzecią kobietą w historii Akademii prowadzącą pracownie mistrzowską.

Poprzez najnowsze obrazy Profesor raz jeszcze, na nowo przekazuje swoim uczniom i miłośnikom sztuki bezcenne pokłady własnych twórczych i życiowych doświadczeń oraz refleksji – inspiruje, zaciekawia, uwrażliwia, zachęca do zadawania pytań i poszukiwania rzeczy nowych i nieoswojonych.

Serdecznie zapraszamy do Galerii ASP aby zanurzyć sięw najgłębszych błękitach i strzępiastych jasnościach, skłaniających do ciszy i kontemplacji.

kotkowska wernisaz_133

Wpisany przez Stanisław Stanuch 30.07.2019r. Ostatnia zmiana 30.07.2019r.