"Obrazy stamtąd " Teresy Kotkowskiej - Rzepeckiej

 

25 lipca 2019 roku w Galerii ASP odbył się wernisaż wystawy prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej „Obrazy Stamtąd”, jest to kolejne wydarzenie towarzyszące Krakowskim Spotkaniom Artystycznym 2019 DIALOGI.

 

Podróżując w stronę przejrzenia i ciszy (tak zatytułowano poprzednie realizacje), artystka przenosi na płótna osobliwe przeżycia, zasłyszane i uchwycone pejzaże innej czasoprzestrzeni.

 

Wystawa otwiera przed widzem coś co nie ogranicza się do zwykłej prezentacji płócien, lecz staje się wyjątkową podróżą w nieznane światy zarówno dla twórcy jak i odbiorcy sztuki. Tak, Obrazy Stamtąd to drzwi, które prof. Teresa Kotkowska-Rzepecka otwiera wyruszając w nową artystyczną drogę po zakończeniu wieloletniej i niezwykle owocnej pracy w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

kotkowska ekspozycja_small-1

 

Znamienne jest, że wystawa tej wybitnej malarki związanej z krakowską akademią odbywa się w Galerii ASP w roku jubileuszowym 100-lecia obecności kobiet na tej uczelni. Po Hannie Rudzkiej-Cybisowej i Janinie Świderskiej-Kraupe Teresa Kotkowska była trzecią kobietą w historii Akademii prowadzącą pracownie mistrzowską.

 

kotkowska_ekspozycja_small-1kotkowska_ekspozycja_small-2kotkowska_ekspozycja_small-4kotkowska_ekspozycja_small-5kotkowska_ekspozycja_small-6kotkowska_ekspozycja_small-7kotkowska_wernisaz_133kotkowska_wernisaz_small-1kotkowska_wernisaz_small-10kotkowska_wernisaz_small-11kotkowska_wernisaz_small-12kotkowska_wernisaz_small-13kotkowska_wernisaz_small-14kotkowska_wernisaz_small-15kotkowska_wernisaz_small-16kotkowska_wernisaz_small-17kotkowska_wernisaz_small-2kotkowska_wernisaz_small-3kotkowska_wernisaz_small-4kotkowska_wernisaz_small-5kotkowska_wernisaz_small-6kotkowska_wernisaz_small-7kotkowska_wernisaz_small-8kotkowska_wernisaz_small-9

 

Poprzez najnowsze obrazy Profesor raz jeszcze, na nowo przekazuje swoim uczniom i miłośnikom sztuki bezcenne pokłady własnych twórczych i życiowych doświadczeń oraz refleksji – inspiruje, zaciekawia, uwrażliwia, zachęca do zadawania pytań i poszukiwania rzeczy nowych i nieoswojonych.

 

Serdecznie zapraszamy do Galerii ASP aby zanurzyć sięw najgłębszych błękitach i strzępiastych jasnościach, skłaniających do ciszy i kontemplacji.

 

kotkowska wernisaz_133Wpisany przez Stanisław Stanuch 30.07.2019r. Ostatnia zmiana 30.07.2019r.

Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie | pl. Jana Matejki 13, 31-157 Kraków | [+48 12] 299 20 00 | Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć